fioletowy iPhone 12

Dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone’a 12? Powody są co najmniej cztery

Zastanawialiście się dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone 12? Powody takiej decyzji są co najmniej cztery. Jakie? Zobaczcie sami.

Dlaczego zatem Apple wypuściło fioletowego iPhone 12? Pierwsza rzecz:

1. To ulubiony kolor Steve’a Jobsa

Dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone'a 12? Powody są co najmniej cztery polecane, ciekawostki iPhone 12, fioletowy iPhone 12, Apple  Zastanawialiście się dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone 12? Powody takiej decyzji są co najmniej cztery. Jakie? Zobaczcie sami. jobs purple 1

W 1996 roku Steve Jobs nazwał swój ulubiony kolor trudnym do przetłumaczenia słowem flursch, a następnie wyjaśnił: jest jak fioletowy, tylko trochę niezwykły.

Trudno powiedzieć, co dokładnie miał na myśli mówiąc o niezwykłości fioletowego koloru. Ale fakt, że miłość Jobsa do tego odcienia od dawna przebijała Apple, jest faktem.

2. Pierwszy iPhone w firmie nosił nazwę Purple, czyli ?fioletowy?

Dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone'a 12? Powody są co najmniej cztery polecane, ciekawostki iPhone 12, fioletowy iPhone 12, Apple  Zastanawialiście się dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone 12? Powody takiej decyzji są co najmniej cztery. Jakie? Zobaczcie sami. jobs purple 2

Projekt pierwszego smartfona Apple nosił nazwę Project Purple na długo przed zatwierdzeniem nazwy ?iPhone? .

Co więcej, posiadał jednocześnie dwa różne urządzenia: pierwsze zbudowano na bazie iPoda nano , a drugie oparto na technologiach multitouch i pomysłach projektanta Jonathana Ive.

Nawet obszar w głównym biurze Apple, wydzielony na biura i pracowników zaangażowanych w rozwój tego projektu, wśród osób dopuszczonych do tajemnicy nazywany był ?fioletowym akademikiem?.

3. Miłość do fioletu wciąż żyje w Apple

Dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone'a 12? Powody są co najmniej cztery polecane, ciekawostki iPhone 12, fioletowy iPhone 12, Apple  Zastanawialiście się dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone 12? Powody takiej decyzji są co najmniej cztery. Jakie? Zobaczcie sami. purple diagnostic tools mac twitter majin bu 1

Nie jest to powiedziane oficjalnie, ale wystarczy spojrzeć na zdjęcie powyżej i samemu się przekonać. To jest zrzut ekranu z diagnostyczną wersją systemu macOS, która pozwala przetestować sprzęt różnych modeli komputerów Mac.

Spora część wyspecjalizowanych programów zaczyna się od słowa Purple.

4. Fioletowy iPhone 11 był hitem

Dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone'a 12? Powody są co najmniej cztery polecane, ciekawostki iPhone 12, fioletowy iPhone 12, Apple  Zastanawialiście się dlaczego Apple wypuściło fioletowego iPhone 12? Powody takiej decyzji są co najmniej cztery. Jakie? Zobaczcie sami. iphone 11 purple 3

Poprzedni ?podstawowy? iPhone był dostępny w sześciu kolorach, z których jeden był fioletowy. iPhone w tym kolorze był chyba najczęściej kupowanym smartfonem przez kobiety, więc Apple zdecydowało się nie wypuszczać go od razu tylko poczekać do wiosny.

A co Wy o tym myślicie?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top