Draco GTE

Elektryczny supersamochód Draco GTE otrzyma cztery silniki o łącznej mocy 1200 KM

Drako Motors, stworzony przez współzałożyciela Barracuda Networks, Dean Drako, wprowadził czteroosobowego elektrycznego sedana Drako GTE. Grzechem byłoby o nim nie napisać!

Będzie to jeden z najmocniejszych samochodów (nie tylko pojazdów elektrycznych) – łączna moc czterech silników z bezpośrednim napędem na wszystkie koła sięga 1200 KM, a moment obrotowy wynosi 8800 Nm.

Elektryczny supersamochód Draco GTE otrzyma cztery silniki o łącznej mocy 1200 KM polecane, ciekawostki prędkość maksymalna, eletryczny samochód Draco GTE, Draco GTE  Drako Motors, stworzony przez współzałożyciela Barracuda Networks, Dean Drako, wprowadził czteroosobowego elektrycznego sedana Drako GTE. Grzechem byłoby o nim nie napisać! DracoGT 650x350

Przyspieszenie do 100 km/h oficjalnie jest nieznane (w sieci mówi się, że niby 1,9 do 100km/h), ale znana jest za to deklarowana maksymalna prędkość, która wynosi …. 330 km/h!

Źródłem zasilania jest akumulator o pojemności 90 kWh, który oczywiście nie pozwoli na ustanawianie rekordów autonomii, ale ze względu na wysoki stopień równoległego połączenia może wytwarzać prąd 1800 A, a szczytowo – do 2200 A.

Elektryczny supersamochód Draco GTE otrzyma cztery silniki o łącznej mocy 1200 KM polecane, ciekawostki prędkość maksymalna, eletryczny samochód Draco GTE, Draco GTE  Drako Motors, stworzony przez współzałożyciela Barracuda Networks, Dean Drako, wprowadził czteroosobowego elektrycznego sedana Drako GTE. Grzechem byłoby o nim nie napisać! draco1 650x285

Konstrukcja akumulatora z dużą liczbą kanałów wentylacyjnych zapewnia szybkie chłodzenie. Obsługiwane jest szybkie ładowanie o mocy 150 kW.

Według Drako Motors produkcja supersamochodów wystartuje już wkrótce, a pierwsze dostawy GTE rozpoczną się w 2020 roku. Planowane jest wydanie 25 egzemplarzy o wartości 1,25 miliona dolarów.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry