OneTech18.08.2019
Elektryczny supersamochód Draco GTE otrzyma cztery silniki o łącznej mocy 1200 KM

Drako Motors, stworzony przez współzałożyciela Barracuda Networks, Dean Drako, wprowadził czteroosobowego elektrycznego sedana Drako GTE. Grzechem byłoby o nim nie napisać!

Będzie to jeden z najmocniejszych samochodów (nie tylko pojazdów elektrycznych) – łączna moc czterech silników z bezpośrednim napędem na wszystkie koła sięga 1200 KM, a moment obrotowy wynosi 8800 Nm.

Przyspieszenie do 100 km/h oficjalnie jest nieznane (w sieci mówi się, że niby 1,9 do 100km/h), ale znana jest za to deklarowana maksymalna prędkość, która wynosi …. 330 km/h!

Źródłem zasilania jest akumulator o pojemności 90 kWh, który oczywiście nie pozwoli na ustanawianie rekordów autonomii, ale ze względu na wysoki stopień równoległego połączenia może wytwarzać prąd 1800 A, a szczytowo – do 2200 A.

Konstrukcja akumulatora z dużą liczbą kanałów wentylacyjnych zapewnia szybkie chłodzenie. Obsługiwane jest szybkie ładowanie o mocy 150 kW.

Według Drako Motors produkcja supersamochodów wystartuje już wkrótce, a pierwsze dostawy GTE rozpoczną się w 2020 roku. Planowane jest wydanie 25 egzemplarzy o wartości 1,25 miliona dolarów.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl