Dawid Liwski20.08.2019
Etui 3MK Satin Armor Case – nasza recenzja

Etui z satynową ramką poprawiającą chwyt” – tak zdefiniowany został Satin Armor Case przez producenta.

Dalej 3mk wylicza cechy produktu:

 • klasa odporności Absorber150™
  Po 26 upadkach nowego telefonu w etui z wysokości 150 cm nie stwierdzono wgnieceń, pęknięć ani zadrapań.
 • Military Grade
  Etui przeszło rygorystyczne testy zgodne z normą Military Grade (MIL-STD-810G 516.7).
 • Satynowa ramka
  Dodaje elegancji, a przy tym poprawia chwyt.
 • Zwiększona ochrona aparatu.
  Satin Armor Case chroni aparat przed zarysowaniem oraz stłuczeniem.
 • EasyClick™ Buttons.
  Etui chroni wystające przyciski i nie wpływa na ich czułość.
 • Dopasowane do Ciebie.
  Satin Armor Case doskonale dopasowuje się do koloru telefonu oraz dodaje mu elegancji.
 • Certyfikat RoHS.
  Potwierdza, że produkt nie zawiera metali ciężkich i jest zgodny z dyrektywami UE.
 • Posiada atest PZH.
  Jest gwarancją bezpieczeństwa dla zdrowia człowieka.
 • Grubość 1.0 mm

Tyle mówi nam firma 3mk na swojej stronie. Co natomiast można zaobserwować samemu po około miesiącu używania?

Przede wszystkim doskonałe dopasowanie. iPhone po prostu “wskakuje” w etui po delikatnym dociśnięciu – nie ma mowy o naciąganiu czy rozciąganiu pokrowca, luzach pomiędzy ramką a telefonem itp. Otwory umiejscowione prawidłowo, jedynie ten od aparatu pozostawia minimalną szczelinę wokół obiektywu – podejrzewam, że chodzi o możliwość zastosowania Satin Armor Case dla iPhone X oraz Xs. Jeśli ktoś jest chorym pedantem (tak, piszę o sobie), na pewno to zauważy, nawet będzie poirytowany, ale, uwaga, można z tym żyć.

Nie dostrzegam żadnych, nawet najmniejszych szczelin pomiędzy przednim panelem iPhone’a a satynową ramką. Nawet w pełnym słońcu. Wielokrotne wyjmowanie i wkładanie do kieszeni nie spowodowało żadnych odkształceń. “Jakie odkształcenia można zauważyć po miesiącu?” – zapytacie. Uwierzcie mi, a jeśli macie doświadczenie, to nie musicie mi wierzyć na słowo, że wiele produktów (i nie tylko z tych najtańszych) już po miesiącu zaczyna odkształcać się i żółknąć.

Satynowa ramka jest bardzo przyjemna w dotyku i świetnie leży w dłoni. Z kolei przezroczysty tył w dotyku przypomina oryginalne szkło. Z początku byłem sceptycznie nastawiony do tego połączenia, ale po niedługim czasie doceniłem. Otrzymujemy bardzo pewny chwyt i delikatną śliskość z tyłu, przypominającą “gołego” iPhone’a. Łatwo się zatem domyślić, że tył mocno się “palcuje”, ale wbrew pozorom trudno go porysować i zmatowić – wystarczy przetarcie ściereczką i znów wygląda jak nowy.

Jeśli chodzi o ochronę w razie upadku – zdaję się na testy 3mk. Znajdziecie je na ich stronie. Mnie, co prawda, kilka razy upadł iPhone w tym etui i nic się nie stało, ale nie uważam tego za miarodajny sprawdzian. Na pewno nie ucierpiał ani telefon, ani sam case (nie wiem nawet, którym rogiem uderzył o podłogę, bo nie ma żadnego śladu na ramce). Subiektywnie mogę jeszcze dodać, że to etui, jak żadne inne, daje mi poczucie, że upadek nie będzie groźny – chyba ze względu na jego “sztywność” i dobre dopasowanie, o którym pisałem wcześniej. iPhone jest w nim, jak to określić… otoczony i ściśnięty – to chyba najlepsze słowa. Ramka oczywiście wystaje ponad ekran, dodatkowo jest poszerzona na rogach urządzenia. Uszkodzenie ekranu wymagałoby uderzenia w przedmiot mniejszy od iPhone’a lub w jakiś kant. Przy klasycznym upadku nie ma na to szans. Dla szarego użytkownika główną zaletą takiej konstrukcji będzie to, że iPhone’a można położyć zarówno na przodzie, jak i na “plecach” i nie martwić się o zarysowania, zwłaszcza jeśli na ekranie i obiektywie nie ma żadnej ochrony w postaci folii czy szkła.

Materiał, z którego jest ramka, spodoba się osobom, które mają problem z nadpotliwością dłoni. Ja tego problemu nie mam, więc ciężko mi zagłębić się w ten temat, ale mój znajomy, dla którego jest to uciążliwe, zwłaszcza podczas dłuższego grania w gry, był pozytywnie zaskoczony tym etui. Narzekał na tył, który czasami wywoływał “ślizganie się” środkowych palców, ale satynowa ramka pozwalała mimo to zachować stabilny chwyt i skupić się na grze.

Zbieranie kurzu i paprochów – stosunkowo nieduże. Raz na tydzień wyjmuję i czyszczę zarówno telefon, jak i case, ale bardziej z przyzwyczajenia niż konieczności. Kurz zbiera się najbardziej przy głośniku i złączu ładowania, czyli klasycznie. Wyjątkowo mało “syfu” dostaje się na tył iPhone’a, dzięki czemu nawet w ostrym świetle etui wygląda estetycznie mimo upływu czasu.

Nie do końca podobają mi się symbole +, – i “power” na przyciskach. Moim zdaniem lepiej wyglądałyby, gdyby były gładkie.

Podsumowanie

Podsumowując, Satin Armor Case to solidne i estetyczne etui, które wygląda schludnie i ochroni iPhone’a podczas codziennego używania.

Zalety:

 • bardzo dobre dopasowanie kształtu etui, przycisków i dolnych otworów
 • sztywna konstrukcja
 • przyjemna w dotyku i odporna na zarysowania oraz wgniecenia satynowa ramka
 • przezroczyste “plecy” przypominające szklany tył iPhone’a
 • odstające krawędzie zapewniające ochronę ekranu i aparatu

Wady:

 • jeśli ktoś stawia na minimalizm, oznaczenia na przyciskach mogą zepsuć ogólne wrażenie
 • szczelina wokół obiektywu

Ogólna ocena: 9/10

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS