ios17.5 2

Ta funkcja w systemie iOS 17.5 przybliży iPhone’y do Androida

W systemie iOS 17.5, Apple wprowadza zmianę, która sprawi, że iPhone’y staną się funkcjonalnie bardziej zbliżone do urządzeń z systemem Android.

W systemie iOS 17,.5 firma wprowadziła funkcję,  która umożliwia instalowanie aplikacji bezpośrednio z internetu. To istotna zmiana, która zbliża iPhone’y do telefonów z systemem Android pod względem elastyczności instalacji oprogramowania. Do tej pory, użytkownicy urządzeń Apple mogli pobierać aplikacje wyłącznie przez oficjalny App Store. Ta nowa opcja, to odpowiedź na nowe przepisy Unii Europejskiej.

Ta funkcja w systemie iOS 17.5 przybliży iPhone'y do Androida ciekawostki unia europejska, rygorystyczne warunki, regulacje UE, Program dla Deweloperów Apple, kontrola jakości, iPhone, iOS 17.5, instalacja aplikacji, dystrybucja aplikacji, bezpieczenstwo, Apple, App Store, API, Android, aktualizacje oprogramowania  W systemie iOS 17.5, Apple wprowadza zmianę, która sprawi, że iPhone'y staną się funkcjonalnie bardziej zbliżone do urządzeń z systemem Android. UE apple

Decyzja ta jest wynikiem nacisków regulacyjnych ze strony UE, które zmusiły Apple do zmiany swojej polityki dystrybucji aplikacji. Dzięki temu Apple unika wysokich kar, a jednocześnie otwiera się na nowe możliwości dystrybucji oprogramowania, co na systemach Android jest możliwe już od dłuższego czasu. Wprowadzenie tej funkcji to duży krok dla Apple, który zwiększa jego konkurencyjność na rynku oraz oferuje użytkownikom większą swobodę wyboru.

Apple zadbało jednak o to, aby nowa funkcja nie obniżała standardów bezpieczeństwa. Deweloperzy, którzy chcą dystrybuować swoje aplikacje przez internet, muszą spełnić szereg rygorystycznych wymagań. Ich aplikacje muszą być zatwierdzone przez Apple, co obejmuje notarialne potwierdzenie zgodności z wytycznymi firmy. Dodatkowo, deweloperzy muszą być członkami Oficjalnego Programu dla Deweloperów Apple przez co najmniej dwa lata, a ich produkty muszą zyskać minimum milion pobrań w UE w poprzednim roku.

Aplikacje będą mogły być pobierane tylko ze stron internetowych zarejestrowanych przez deweloperów w ich kontach deweloperskich Apple. Zapewnia to, że aplikacje pochodzą z wiarygodnych źródeł i są bezpieczne dla użytkowników. Apple udostępni również programistom specjalne API, które pozwoli na łatwe i bezpieczne pobieranie oraz aktualizowanie aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w App Store.

Wprowadzenie funkcji instalacji aplikacji bezpośrednio z internetu w systemie iOS 17.5 stanowi znaczący postęp w kierunku dostosowania iPhone’ów do bardziej otwartych standardów, które od lat są obecne w systemach Android. To nowe rozwiązanie nie tylko zwiększa elastyczność w wyborze i instalacji oprogramowania na urządzeniach Apple, ale również podnosi standardy bezpieczeństwa i kontroli jakości oprogramowania, które teraz, mimo alternatywnej drogi dystrybucji, nadal pozostaje pod rygorystyczną kontrolą Apple.

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 144

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top