Krzysiek Borek20.11.2017
Fossil Q Control wprowadzi nowe gesty kontroli zegarka do Android Wear

Kontrola inteligentnego zegarka poza dotykowym ekranem jest ważną kwestią, problem w tym, że obecnie jedynie Samsung dobrze sobie z tym poradził.

Wszystko za sprawą ruchomego pierścienia na tarczy Gear S2/S3 i Sport. Podobna funkcja pojawi się w Android Wear, dzięki zegarkowi Fossil Q Control.

Do tej pory zegarki Fossil były oparte o prestiżowy lub wytrzymały wygląd i odróżniał je jedynie wygląd w porównaniu do reszty inteligentnych zegarków. Q Control wygląda, jak zegarek sportowy, ma małą kopertę i jeden przycisk fizyczny. Prawdopodobnie służy do włączania/wyłączania zegarka i wybudzania jego wyświetlacza.

Okrągła obudowa mierzy 45 mm i ma 14 mm grubości, a pasek jest wymienny. Q Control ma również pulsometr i wodoodporną konstrukcję, więc bez problemu poradzi sobie z trudami życia codziennego swojego użytkownika.

Najważniejszą funkcją nowego zegarka Fossil jest koperta z aktywnym dotykiem, który pozwala na podobną do Gear S2/S2/Sport kontrolę nad zegarkiem. Dzięki temu nie musimy kontrolować urządzenia naręcznego wyłącznie za pomocą ekranu, ponieważ jego brzeg możemy wykorzystać w ten sam sposób, co ruchomy pierścień.

Q Control kosztuje obecnie 275$ i można zamówić go na stronie producenta. Obecnie Q Control jest dostępny w jednym wariancie kolorystycznym, czarnym z domieszką szarego, ale z biegiem czasu powinny pojawić się kolejne.

Źródło: 9to5google.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek