Krzysiek Borek14.03.2017
Instalacja Yalu102 za pomocą Cydia Extender

Podejrzewam, że większość z was jest/byłaby zmęczona cotygodniowym podpinaniem urządzenia mobilnego Apple na potrzeby instalacji Yalu102 lub innych aplikacji spoza App Store. Na szczęście Saurik wydał bardzo użyteczne narzędzie, jest nim Cydia Extender.

Oficjalna wersja narzędzie wymaga płatnego konta deweloperskiego do działania, ale w sieci pojawiła się nieoficjalna wersja, która nie wymaga konta dewelopera do działania.

Za chwilę pokaże wam, jak to zrobić na przykładzie Yalu102.

 1. Do Cydii dodajemy źródło https://apt.enduniverse.com/cydia/ . (bez kropki na końcu)
 2. Po dodaniu źródła odświeżamy bazę źródeł i szukamy Cydia Extender Installer. To zmodyfikowana wersja oryginału i ją pobieramy.
 3. Uruchamiamy iFile i przechodzimy do /var/containers/Bundle/Application/yalu102/yalu102.app i za pomocą wbudowanego edytora tekstu rozpoczynamy edycję pliku embedded.mobileprovision.
 4. Zapisujemy Team ID (10 znaków) znajdujące się w ApplicationIdentifierPrefix.
 5. Włączamy MTerminal i wpisujemy komendę su, aby uzyskać dostęp do roota, a potem wpisujemy hasło alpine (domyślne) lub własne.
 6. Nie wyłączamy MTerminal i wpisujemy komendę cyextender, a po spacji wpisujemy zapisane wcześniej Team ID. Powinno to wyglądać tak: cyextender [TeamID].
 7. Stukamy Enter na klawiaturze ekranowej i czekamy aż Cydia Extender zostanie zainstalowany. Po instalacji zezwalamy na instalację VPN w Cydia Extender.
 8. Wyłączamy Cydia Extender i usuwamy aplikację z ostatnio uruchomionych.
 9. Uruchamiamy ponownie urządzenie i wprowadzamy je w tryb Jailbreak.
 10. Włączamy Extender i czekamy aż aplikacja uruchomi Safari z wybranym przez siebie adresem IP, aby wyszukać profil potrzebny do działania aplikacji i ją instalujemy w Ustawieniach, wtedy wpisujemy kod blokady.
 11. Cydia Extender uruchomi się ponownie i automatycznie uruchomi Safari, pamiętajcie, żeby nie wyłączać przeglądarki.
 12. W Safari wpisujemy  yalu.qwertyoruiop.coma potem klikamy na niebieskie pole z plikiem .IPA. W momencie otwarcia stukamy na więcej i wybieramy ikonę Cydia Extender, aby otworzyć Yalu102 w Extender. Cydia Extender od razu poprosi nas o Apple ID, więc je wpisujemy i stukamy na Attempt. Podczas przeprowadzanej operacji nie stukajcie w wyświetlacz i cierpliwie czekajcie na zakończenie.
 13. Teraz pojawi się komunikat o instalacji Yalu102 za pomocą Cydia Extender, zatwierdzamy komunikat i aplikacja zostanie zainstalowana.

To wszystko, pamiętajcie, żeby usunąć obecnie wykorzystywane Yalu przed dojściem do punktu 12 poradnika.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek