OneTech19.07.2019
iOS 13 pozwala płacić za przejazdy transportem publicznym, nawet gdy iPhone jest rozładowany

Kolejną bardzo ciekawą nowością w iOS 13 o której nikt do tej pory nie wspominał jest możliwość płacenia za przejazdy transportem publicznym, nawet wtedy, gdy iPhone jest rozładowany.

Jak się okazuje nawet jeśli nasz smartfon z iOS 13 jest całkowicie rozładowany, nadal mamy możliwość skorzystania z płatności za transport publiczny przykładając iPhone’a z zapisaną elektroniczną kartą podróżną do terminala. Widać to dokładnie na poniższym zdjęciu.

Jak czytamy w sieci działanie modułu NFC w iOS 13, nawet przy rozładowanym smartfonie działa i działać będzie nawet przez kilka tygodni lub nawet miesięcy, więc przez ten czas możliwe jest korzystanie z tej funkcji.

Fajnie byłoby gdyby Apple wprowadziło podobne rozwiązanie dla Apple Pay, ale jak wiemy jest to raczej mało prawdopodobne z jednego prostego powodu. Gdy iPhone jest całkowicie rozładowany, nie można zweryfikować tożsamości właściciela za pomocą danych biometrycznych, co oznacza, że ​​płacenie w tej sposób narażałoby właściciela smartfona i jego pieniądze na niebezpieczeństwo.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl