OneTech12.06.2019
iOS 13 rozszerza funkcje HomePod

W połowie września tego roku Apple udostępni finalne wersje iOS 13, iPadOS, macOS Catalina, watchOS 6 i tvOS 13. Jednocześnie firma zaktualizuje oprogramowanie w inteligentnej kolumnie HomePod.

Gadżet otrzyma kilka nowych ciekawych funkcji – oto one.

Obsługa wielu użytkowników

Jedną z najbardziej oczekiwanych funkcji HomePod jest możliwość rozpoznawania głosów, a tym samym rozróżniania użytkowników. Wysłuchano życzeń i firma Apple dodała taką możliwość do inteligentnej kolumny.

Teraz, gdy kontaktujesz się z Siri, HomePod będzie wiedział, kto ma do niego dostęp i odpowiednio dostosowuje odpowiedzi. Na przykład inteligentna kolumna może teraz zawierać zalecane lub ulubione utwory, przypominać o nadchodzących spotkaniach – a wszystko to zależy od zestawu preferencji lub opcji zainstalowanych przez jednego lub innego użytkownika.

Dokładniejsza integracja

Ekosystem Apple nie ma sobie równych. Ale firma nadal poprawia wzajemne oddziaływanie urządzeń. W nowej aktualizacji programiści dodali dość ciekawą funkcję: teraz użytkownicy mogą dosłownie „przenieść” muzykę na iPhone’a, do HomePod. Aby to zrobić, wystarczy podejść do inteligentnej kolumny i zbliż smartfon do HomePod. Po tej operacji muzyka, albo rozmowa telefoniczna zostanie automatycznie odtworzona na HomePod.

Automatyzacja i HomeKit

W iOS 13 Apple zaktualizowało stronę HomePod w aplikacji Home. Interfejs otrzymał niewielkie zmiany wizualne. Ponadto firma zintegrowała inteligentną kolumnę z aplikacją Siri Quick Commands.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl