ios17.2 2

iOS 17.2 beta 2 i iPadOS 17.2 beta 2 dostępne

iOS 17.2 beta 2 oraz iPadOS 17.2 beta 2 są już dostępne dla programistów uczestniczących w beta testach. Co nowego? Lista zmian?

Właśnie zabieramy się za instalację najnowszych wersji systemów. O wszystkich zmianach poinformujemy was z osobnym wpisie.

Jeśli chodzi o nowości w pierwszej becie iOS 17.2 to kluczowym elementem aktualizacji jest wprowadzenie nowej aplikacji o nazwie “Dziennik”. Zaprojektowana jako centrum przechowywania osobistych wspomnień i momentów, aplikacja Dziennik ma służyć użytkownikom jako platforma do archiwizowania i dzielenia się wydarzeniami z ich życia. Apple przedstawiło Dziennik jako innowacyjne rozwiązanie mające pomóc w docenianiu i zachowywaniu tych doświadczeń, które mają dla nas największe znaczenie.

W becie 1 pojawiły się także drobne poprawki i nowe funkcje w Apple Music. Użytkownicy zyskali możliwość tworzenia playlist kolaboracyjnych, co pozwala na wspólne komponowanie list odtwarzania przez kilka osób – od dodawania nowych utworów po modyfikację ich kolejności. Dodatkowo wprowadzono automatycznie generowaną playlistę “Ulubione”, która jest dostosowywana do indywidualnych preferencji słuchaczy.

Posiadacze iPhone 15 Pro zyskali nową konfigurację przycisku akcji, która pozwala na szybkie włączenie  funkcji “Tłumacz. Umożliwia ona użytkownikom szybkie uruchamianie tłumaczenia głosowego na tekst pomiędzy dwoma językami, co stanowi znaczną pomoc w komunikacji międzykulturowej.

iOS 17.2 beta 2 i iPadOS 17.2 beta 2 dostępne ciekawostki iOS 17.2 beta 2, co nowego w iOS 17.2 beta 2  iOS 17.2 beta 2 oraz iPadOS 17.2 beta 2 są już dostępne dla programistów uczestniczących w beta testach. Co nowego? Lista zmian? pogoda 2

Oprócz tego, druga beta systemu iOS 17.2 wprowadza także nowe widżety dla aplikacji Pogoda, które pozwalają na szybki dostęp do informacji o pogodzie. Jak widzicie powyżej dodano nowy widżet “Szczegóły”, który prezentuje takie dane jak szansa na opady, indeks UV czy prędkość wiatru. “Prognoza dzienna” umożliwia sprawdzenie aktualnych warunków oraz przewidywania na cały dzień, a widżet “Wschód i zachód słońca” dostarcza informacji o godzinach wschodu i zachodu słońca dla wybranej lokalizacji. Nowy widget pojawił się także w aplikacji Zegar. Dodano “Zegar cyfrowy”, który umożliwia wyświetlanie czasu w formacie cyfrowym na ekranie głównym.

Podniesiono także bezpieczeństwo w komunikacji  iMessage za sprawą opcji weryfikacja klucza kontaktowego. Więcej na ten temat możecie przeczytać poniżej.

Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą upewnić się, że ich rozmowy odbywają się wyłącznie z uprawnionymi osobami. Jest to rozwiązanie szczególnie istotne dla osób, które mogą być narażone na zagrożenia cyfrowe. iOS 17.2 beta 1 pozwala także na używanie dowolnych naklejek lub emoji do reagowania na wiadomości w aplikacji.

Dodatkowo, wprowadzono estetyczną nowość w tworzeniu plakatów kontaktowych – możliwość zastosowania tęczowego tekstu, co dodaje personalizacji i urozmaicenia interfejsu użytkownika. W aplikacji Apple Books znalazła się funkcja “Szybkie zanikanie”, która usprawnia przeglądanie i przewracanie stron.

Wszystkie te nowości możesz mieć już teraz w swoim telefonie. Aby to zrobić  zarejestruj się w programie testów beta i pobierz aktualizację z poziomu “Ustawienia” w sekcji “Ogólne”, a następnie “Aktualizacja oprogramowania”.

Na koniec trzeba dodać, że dziś wydane zostały także drugie bety watchOS 10.2, tvOS 17.2 oraz macOS Sonoma 14.2.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 189

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top