iPhone i ładowanie bezprzewodowe polecane, ciekawostki iPhone i ładowanie bezprzewodowe, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, iPhone, bezprzewodowe ładowanie iPhone, bezprzewodowe ładowanie, Apple  Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do wprowadzania rewolucji przez Apple na rynku mobilnym. Często wyznaczają nowe standardy, do których konkurencja porównuje swoje najnowsze produkty, choć ostatnio w przypadku iPhone'a nie można tego powiedzieć. iP6

iPhone i ładowanie bezprzewodowe

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do wprowadzania rewolucji przez Apple na rynku mobilnym. Często wyznaczają nowe standardy, do których konkurencja porównuje swoje najnowsze produkty, choć ostatnio w przypadku iPhone‘a nie można tego powiedzieć.

Widać, jak na dłoni, że obecnie Apple goni konkurencje, a nie na odwrót. W końcu wprowadzono iPhone‘y z wyświetlaczami o przekątnej 4,7 i 5,5 – cala, poprawiono aparat, choć układ scalony nadal ma jedynie dwa rdzenie. To nie wszystko zmian doczekała się również ilość pamięci operacyjnej, jak widzicie w większości przypadków to jedynie powielanie schematu, który obecnie narzucili konkurenci. Jednakże jest jeden aspekt, w którym Apple może zrewolucjonizować rynek mobilny na nowo, chodzi o baterię, a dokładnie o jej bezprzewodowe ładowanie.

Ciężko cieszyć się z informacji o technologii, która w ogóle może nie nadejść, szczególnie jeśli długo monitorujecie sytuację na rynku mobilnym. Apple właśnie aplikowało nowy patent, opisujący sposób połączenia ładowania indukcyjnego bez dodatkowych akcesoriów.

Oznacza to, że wydane w przyszłości iPhone‘y będą ładowane indukcyjnie, co pomoże w konstrukcji jeszcze cieńszego produktu, skoro wewnątrz nie będą potrzebne dodatkowe komponenty. Być może nawet starsze modele iPhone‘a i iPada uzyskają tę możliwość, co rozwiązałoby potencjalne problemy z ładowaniem baterii w starszych urządzeniach z Cupertino.

Proponowana technologia ma korzystać z cewek elektrycznych, znajdujących się w głośnikach, mikrofonach i sterowniku dotyku. W praktyce pozwoli to na bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych i nie tylko, o ile wszystkie wymagane kryteria zostaną spełnione.

Jednym z nich będzie prawdopodobnie dedykowana stacja dokująca, która na to pozwoli. W przypadku iPhone‘a akcesorium musiałoby odpowiednio prowadzić zasilanie przez głośnik i mikrofon, aby rozpocząć indukcyjne ładowanie baterii. Myślicie, że wtedy obydwie części są pozbawione swoich domyślnych funkcji? Nadal będą one spełniać swoje główne funkcje, a dodatkiem będzie indukcyjne ładowanie.

Z drugiej strony proponowane rozwiązanie niekoniecznie będzie skuteczne, jeśli chodzi o przenoszenie mocy, ponieważ zwoje w wymienionych przeze mnie komponentach nie należą do największych. Ponadto, nie wiemy, czy technologia, którą chcą wprowadzić korzysta ze specjalnie przygotowanych części, co w teorii pokazuje, że ładowanie indukcyjne nie będzie wstecznie kompatybilne.

Poza tym należy pamiętać, że to jedynie patent i nikt nie wie, czy Apple w ogóle zrobi z tego użytek. Ciężko stwierdzić, czy pójdą oni śladem konkurencji, ponieważ w urządzeniach mobilnych z Androidem ładowanie indukcyjne to niemal standard. Jednak patent Apple potwierdza chęć wdrożenia technologii bez kompromisu w postaci zmiany konstrukcji urządzeń mobilnych.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top