Jak działa nadzór nad osobami z koronawirusem w iOS 13.5 polecane, ciekawostki śledzenie ludzi z koronawirusem, koronawirus, Apple  Deweloper Guillerme Rambo powiedział, w jaki sposób iOS 13.5 przetwarza dane w celu śledzenia kontaktów ludzi w koronawirusem. koronawirus

Jak działa nadzór nad osobami z koronawirusem w iOS 13.5

Deweloper Guillerme Rambo powiedział, w jaki sposób iOS 13.5 przetwarza dane w celu śledzenia kontaktów ludzi w koronawirusem.

Nowa funkcja pojawiła się w iOS 13.5 beta 3 i dostępna jest się w ustawieniach systemu w sekcji Prywatność – Zdrowie. Po włączeniu tej funkcji iPhone będzie mógł regularnie tworzyć unikalne anonimowe identyfikatory (ID) i udostępniać je innym urządzeniom przez Bluetooth.

Jak działa nadzór nad osobami z koronawirusem w iOS 13.5 polecane, ciekawostki śledzenie ludzi z koronawirusem, koronawirus, Apple  Deweloper Guillerme Rambo powiedział, w jaki sposób iOS 13.5 przetwarza dane w celu śledzenia kontaktów ludzi w koronawirusem. IMG 565A16DDC624 1

Aby otrzymywać powiadomienia konieczne jest zainstalowanie specjalnej aplikacji. Każdy kraj może być zaangażowany w jego rozwój. Rambo stworzyło aplikację testową, która pokazuje, jakie uprawnienia są wymagane przez programy wysyłające powiadomienia o możliwych infekcjach koronawirusem.

Po instalacji aplikacja poprosi o pozwolenie na użycie unikalnych identyfikatorów. Bez nich nie może działać. Dane będą przesyłane tylko do urządzeń, na których zainstalowany jest ten sam program.

Jak działa nadzór nad osobami z koronawirusem w iOS 13.5 polecane, ciekawostki śledzenie ludzi z koronawirusem, koronawirus, Apple  Deweloper Guillerme Rambo powiedział, w jaki sposób iOS 13.5 przetwarza dane w celu śledzenia kontaktów ludzi w koronawirusem. kor1

Następnie aplikacja ponownie poprosi o potwierdzenie użycia identyfikatorów.

Jak działa nadzór nad osobami z koronawirusem w iOS 13.5 polecane, ciekawostki śledzenie ludzi z koronawirusem, koronawirus, Apple  Deweloper Guillerme Rambo powiedział, w jaki sposób iOS 13.5 przetwarza dane w celu śledzenia kontaktów ludzi w koronawirusem. kor2

Tak więc, aby aplikacja mogła wysłać powiadomienie o kontakcie z zainfekowanym koronawirusem, użytkownik musi przynajmniej dwukrotnie wyrazić zgodę na wykorzystanie swoich danych i włączyć odpowiednią opcję w ustawieniach systemu.

Jeśli nie chcesz udostępniać danych innym użytkownikom, wyłącz opcję Powiadomień, która jak pisaliśmy na początku znajduje się w Ustawienia – Prywatność – Zdrowie.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry