OneTech04.05.2020
Jak działa nadzór nad osobami z koronawirusem w iOS 13.5

Deweloper Guillerme Rambo powiedział, w jaki sposób iOS 13.5 przetwarza dane w celu śledzenia kontaktów ludzi w koronawirusem.

Nowa funkcja pojawiła się w iOS 13.5 beta 3 i dostępna jest się w ustawieniach systemu w sekcji Prywatność – Zdrowie. Po włączeniu tej funkcji iPhone będzie mógł regularnie tworzyć unikalne anonimowe identyfikatory (ID) i udostępniać je innym urządzeniom przez Bluetooth.

Aby otrzymywać powiadomienia konieczne jest zainstalowanie specjalnej aplikacji. Każdy kraj może być zaangażowany w jego rozwój. Rambo stworzyło aplikację testową, która pokazuje, jakie uprawnienia są wymagane przez programy wysyłające powiadomienia o możliwych infekcjach koronawirusem.

Po instalacji aplikacja poprosi o pozwolenie na użycie unikalnych identyfikatorów. Bez nich nie może działać. Dane będą przesyłane tylko do urządzeń, na których zainstalowany jest ten sam program.

Następnie aplikacja ponownie poprosi o potwierdzenie użycia identyfikatorów.

Tak więc, aby aplikacja mogła wysłać powiadomienie o kontakcie z zainfekowanym koronawirusem, użytkownik musi przynajmniej dwukrotnie wyrazić zgodę na wykorzystanie swoich danych i włączyć odpowiednią opcję w ustawieniach systemu.

Jeśli nie chcesz udostępniać danych innym użytkownikom, wyłącz opcję Powiadomień, która jak pisaliśmy na początku znajduje się w Ustawienia – Prywatność – Zdrowie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl