Jak przyśpieszyć działanie MacBooka poradniki, polecane, ciekawostki przyspieszenie maka, Poradnik, Mac, jak przyspieszyc dzialanie mac  Na początku pewnie większość z was cieszy się nowym nabytkiem i sądzi, że będzie używało go dość długo bez konieczności kupowania nowszego modelu. macbook8

Jak przyśpieszyć działanie MacBooka

Na początku pewnie większość z was cieszy się nowym nabytkiem i sądzi, że będzie używało go dość długo bez konieczności kupowania nowszego modelu.

Jednak prędzej, czy później sprzęt zaczyna działać zdecydowanie wolniej niż po wyjęciu go z pudełka. Na szczęście da się temu w dość prosty sposób zaradzić.

Wyłączamy uruchamianie aplikacji podczas startu systemu operacyjnego

Jak przyśpieszyć działanie MacBooka poradniki, polecane, ciekawostki przyspieszenie maka, Poradnik, Mac, jak przyspieszyc dzialanie mac  Na początku pewnie większość z was cieszy się nowym nabytkiem i sądzi, że będzie używało go dość długo bez konieczności kupowania nowszego modelu. Zrzut ekranu 2016 11 04 o 12.24.35

Wiele aplikacji uruchamia się w momencie startu systemu operacyjnego, ale ile z nich jest wam wtedy potrzebne? Wydaje wam się, że wtedy uruchomią się szybciej? Niestety nie macie racji, ponieważ system jest wtedy bardziej obciążony i uruchamianie będzie trwało dłużej. Najlepszym rozwiązaniem jest ograniczyć liczbę uruchamianych wtedy aplikacji do minimum. W końcu możecie je uruchomić chwilę po rozpoczęciu pracy z MacBookiem.

To nic trudnego wystarczy jedynie przejść kolejno do Preferencje ? Użytkownicy i grupy ? Uruchamiane aplikacje. Jeżeli lista aplikacji jest długa wystarczy na nie kliknąć, a potem na minus i przestaną się uruchamiać jednocześnie z systemem operacyjnym.

Usuwamy niepotrzebne aplikacje

Jak przyśpieszyć działanie MacBooka poradniki, polecane, ciekawostki przyspieszenie maka, Poradnik, Mac, jak przyspieszyc dzialanie mac  Na początku pewnie większość z was cieszy się nowym nabytkiem i sądzi, że będzie używało go dość długo bez konieczności kupowania nowszego modelu. 2 1

Wydaje mi się, że wielu użytkowników trzyma na dysku twardym MacBooka wiele niepotrzebnych aplikacji lub używa ich sporadycznie. Wtedy najlepiej się ich pozbyć, w końcu i tak widnieją w historii pobranych z Mac App Store i można do nich wrócić w każdej chwili. Należy również pamiętać o niewłączaniu zbyt wielu rozszerzeń dla przeglądarki internetowej, z której w danym momencie korzystamy.

Usuwanie niepotrzebnych plików lub przeniesienie ich na dysk zewnętrzny będzie dobrym startem w pozbyciu się niechcianych obecnie danych. Rozszerzenia z przeglądarek, możemy wyłączyć/usunąć tylko z poziomu ustawień, wtedy też warto usunąć dane podręczne. Usuwanie aplikacji jest banalnie proste, wystarczy przenieść ikonę do kosza i to wszystko.

Instalujemy aplikację do czyszczenia

Jak przyśpieszyć działanie MacBooka poradniki, polecane, ciekawostki przyspieszenie maka, Poradnik, Mac, jak przyspieszyc dzialanie mac  Na początku pewnie większość z was cieszy się nowym nabytkiem i sądzi, że będzie używało go dość długo bez konieczności kupowania nowszego modelu. 3 1

Najbardziej znaną aplikacją jest CleanMyMac, kosztująca 40$, ale usuwa wszystkie niepotrzebne pliki jednym kliknięciem i nic więcej nie musimy robić. Warto zaznaczyć, że możemy ustawić sobie dowolny moment na usuwanie danych i wtedy program robi to automatycznie.

AppZapper (12,95$) też jest przydatne, ponieważ zbiera wszystkie dane aplikacji, którą chcemy w danym momencie odinstalować. Dzięki programowi nie będziemy mieli już plików pochodzących z aplikacji, której nie mamy. Disk Doctor (2,99$) pozwala na szybkie znalezienie danych i ich magazynowanie do późniejszego usunięcia.

Aktualizujemy lub instalujemy system operacyjny na “czysto”

Wydaje mi się, że na płynne działanie oprogramowania mają wpływ częste aktualizacje, więc nie pomijajcie ich. Aktualizacje zazwyczaj eliminują błędy poprzednich wersji, poprawiają zabezpieczenia i optymalizują działanie sprzętu.

Można też usunąć większość danych i zainstalować system operacyjny od nowa, co pozwoli na uzyskanie dodatkowego miejsca na potrzebne nam dane.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top