selfie 1

Jak włączyć/wyłączyć przednią lampę błyskową w iPhone

Jak włączyć/wyłączyć przednią lampę błyskową w iPhone? Proces jest bardzo prosty. Zobacz nasz poradnik, instrukcję jak tego dokonać.

Funkcja “Retina Flash” została wprowadzona w modelach iPhone 6s i 6s Plus, oferując użytkownikom możliwość wykorzystania ekranu telefonu jako źródła światła do oświetlenia twarzy podczas robienia selfie za pomocą przedniego aparatu. Historia aparatów przednich w iPhone’ach była pełna wyzwań, zwłaszcza pod względem jakości zdjęć w słabym oświetleniu. Wprowadzenie 5-megapikselowego aparatu FaceTime w iPhone 6s stanowiło znaczący postęp, który został dalej rozwinięty poprzez zwiększenie rozdzielczości do 7 MP w iPhone 7 i ostatecznie do 12 MP w iPhone 11, znacząco poprawiając możliwości robienia zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych.

Niemniej jednak, nawet najlepszy aparat będzie miał ograniczenia bez odpowiedniego oświetlenia. Chociaż główne aparaty iPhone’ów od dawna są wyposażone w lampy błyskowe LED, przednie aparaty, aż do premiery iPhone’a 6s, nie miały tej funkcji. To utrudniało robienie dobrej jakości selfie w miejscach słabo oświetlonych, takich jak imprezy czy kluby.

Apple znalazło rozwiązanie tego problemu, adaptując technologię znana z aplikacji Mac Photo Booth do systemu iOS. “Retina Flash” działa poprzez zmienienie koloru ekranu na biały w momencie robienia selfie, co imituje efekt lampy błyskowej. Funkcja ta inteligentnie dostosowuje jasność i barwę światła (często na bursztynową), by jak najlepiej oświetlić twarz. Aktywacja tej funkcji jest intuicyjna – wystarczy dotknąć odpowiedniego symbolu na ekranie, podobnie jak w przypadku głównego aparatu.

W celu dostosowania ustawień przedniej lampy błyskowej, użytkownicy mogą korzystać z dodatkowego menu, dostępnego po dotknięciu ikony błyskawicyw górnym rogu ekranu.

Tam znajduje się opcja sterowania lampą błyskową, włącznie z możliwością jej włączenia, wyłączenia, czy ustawienia na tryb automatyczny.

Zaletą wykorzystania “Retina Flash” jest znacząca poprawa jakości zdjęć selfie w warunkach słabego oświetlenia. Choć technologia ta nie zastąpi zewnętrznych źródeł światła oferujących bardziej równomierną i szeroko rozproszoną iluminację, w wielu przypadkach umożliwia wykonanie zadowalających autoportretów bez konieczności dodatkowego oświetlenia.

Jednakże, warto mieć na uwadze, że stosowanie tylko jednego źródła światła, szczególnie skoncentrowanego w jednym punkcie, może nie zawsze przynieść oczekiwane rezultaty. Jasne i wyraźne selfie często są preferowane w porównaniu do tych ciemnych i niewyraźnych, lecz optymalne efekty osiąga się dzięki zrównoważonemu oświetleniu z kilku kierunków.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top