safari

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie wideo w Safari w iOS 15

Jedną z nieprzyjemnych cech iOS 15 jest dziwna praca wbudowanego odtwarzacza w aplikacji Safari. Podczas przeglądania witryn za pomocą standardowej przeglądarki często uruchamiane jest automatyczne odtwarzanie filmów na stronach.

To nie jest kaprys właścicieli witryn, a nie specyfika układu strony. Problem z tym zachowaniem tkwi albo w zmienionych parametrach wbudowanego odtwarzacza wideo, albo w samym kodzie iOS 15.

Problem ten można rozwiązać na dwa sposoby.

Standardowy sposób na wyłączenie autoodtwarzania

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie wideo w Safari w iOS 15 poradniki, ciekawostki wylaczenie automatycznego odtwarzania wideo, safari, jak wylaczyc automatyczne odtwarzanie wideo w safari, iOS 15 Jedną z nieprzyjemnych cech iOS 15 jest dziwna praca wbudowanego odtwarzacza w aplikacji Safari. Podczas przeglądania witryn za pomocą standardowej przeglądarki często uruchamiane jest automatyczne odtwarzanie filmów na stronach. Safari

Pomoże nam w tym nowa sekcja ustawień dla każdej indywidualnej aplikacji.

 • Przejdź do Ustawienia – Dostępność – Według aplikacji.
 • Dodaj aplikację Safari do listy.
 • Otwórz sekcję opcji przeglądarki i znajdź pozycję Automatyczny podgląd wideo.
 • Zmień ustawienie na Wyłączony.

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie wideo w Safari w iOS 15 poradniki, ciekawostki wylaczenie automatycznego odtwarzania wideo, safari, jak wylaczyc automatyczne odtwarzanie wideo w safari, iOS 15 Jedną z nieprzyjemnych cech iOS 15 jest dziwna praca wbudowanego odtwarzacza w aplikacji Safari. Podczas przeglądania witryn za pomocą standardowej przeglądarki często uruchamiane jest automatyczne odtwarzanie filmów na stronach. safari 1

Po tym przeglądarka przestanie automatycznie odtwarzać osadzone filmy na załadowanych stronach.

Niestety nie we wszystkich witrynach i usługach powyższa instrukcja pomaga pozbyć się automatycznego odtwarzania wideo, więc prezentujemy jeszcze jeden sposób.

Problem można rozwiązać za pomocą rozszerzeń do Safari, i aplikacji touchtube. Niestety aplikacja nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w App Store, więc musicie pobrać wersję beta za pomocą aplikacji TestFlight.

 • Przejdź do strony testowania aplikacji touchtube.
 • Zainstaluj aplikację TestFlight z App Store.
 • Dołącz do testowego narzędzia touchtube i pobierz je z powyższego linku za pośrednictwem TestFlight.
 • Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji po raz pierwszy, przejdź do Preferencje – Safari – Rozszerzenia – touchtube.
 • Aktywuj rozszerzenie i pozwól mu wprowadzać zmiany na stronach załadowanych przez przeglądarkę.

Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie wideo w Safari w iOS 15 poradniki, ciekawostki wylaczenie automatycznego odtwarzania wideo, safari, jak wylaczyc automatyczne odtwarzanie wideo w safari, iOS 15 Jedną z nieprzyjemnych cech iOS 15 jest dziwna praca wbudowanego odtwarzacza w aplikacji Safari. Podczas przeglądania witryn za pomocą standardowej przeglądarki często uruchamiane jest automatyczne odtwarzanie filmów na stronach. touch 1

Teraz wszystkie filmy pobrane przez Safari zostaną zatrzymane, a aby aktywować odtwarzanie, musisz trzykrotnie dotknąć okna podglądu wideo.

Ta metoda ochrony z pewnością uchroni Cię przed automatycznym włączaniem filmów podczas przeglądania różnych witryn i usług.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top