Michał13.09.2017
Jak zainstalować iOS 11 Golden Master – instrukcja

Na tegorocznej konferencji, Apple zaprezentowało nowe iPhone’y, Apple Watch Series 3, Apple TV 4K i podało także informację, że 19 września bieżącego roku dostępna będzie finalna wersja iOS 11.

Obecnie użytkownicy na całym świecie mogą przeprowadzić aktualizację do wersji Golden Master, czyli wersji poprzedzającej ostateczną. Do instalacji wersji GM nie trzeba mieć konta deweloperskiego.

Jeżeli posiadacie, któreś z kompatybilnych z iOS 11 urządzeń i chcecie już dziś sprawdzić prawie ostateczną wersję oprogramowania, to poniżej opiszemy Wam jak tego dokonać. Pamiętajcie, aby na wszelki wypadek przed instalacją zrobić kopię zapasową Waszego urządzenia.

Instalacja iOS 11 Golden Master

  • Pobieramy iOS 11 GM dla naszego iUrządzenia. Linki znajdziecie tutaj.
  • Po pobraniu pliku uruchamiamy iTunes, a następnie podpinamy kompatybilne z iOS 11 urządzenie za pomocą kabla USB.
  • Teraz przytrzymujemy przycisk Opcji (Mac) lub Shift (Windows) i klikamy w iTunes na aktualizacji, po czym wybieramy plik .ipsw przeznaczony dla naszego urządzenia.

Po odpowiednio przeprowadzonej aktualizacji Wasze urządzenie będzie działać na najnowszej wersji iOS 11 Golden Master.

Uwaga!

Pamiętajcie, aby wybrać w iTunes opcję aktualizacji, a nie odtwarzania! Jeśli wybierzecie opcję odtwórz, to podczas instalacji usunięte zostaną Wasze wszystkie dane dostępne w iPhone, iPad.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz