OneTech14.05.2020
Jak zmienić IP w iPhone?

Adres IP to skrót od adresu protokołu internetowego, jest to seria unikalnych numerów przypisywanych urządzeniom, gdy łączą się z internetem.

Każde urządzenie ma swój własny adres IP, my dzisiaj skupimy się na tym jakie są możliwości zmiany adresu IP na Twoim iPhonie.

Powinieneś wiedzieć, że za każdym razem, gdy korzystasz z internetu twój iPhone używa adresu IP, aby komunikować się z odwiedzanymi witrynami poprzez wysyłanie i odbieranie danych. Bez adresu IP witryna nie wiedziałaby, gdzie wysłać informacje. Możesz zmienić swój adres IP za pomocą niektórych natywnych opcji i aplikacji innych firm. Warunkiem jednak jest uzyskanie dostępu do Internetu, aby pomyślnie to zrobić musisz zachować prawidłowy adres IP.

Znajdź swoje IP

Pierwszym krokiem do zmiany adresu IP jest znalezienie i sprawdzenie adresu. Mając te informacje będziesz mógł potwierdzić zmianę adresu IP. Na iPhonie możesz sprawdzić to w prosty sposób, otwierając aplikację Ustawienia i wybierając sieć Wi-Fi, z którą jesteś aktualnie połączony. O ile nie korzystasz z VPN lub nie masz połączenia z siecią komórkową, twój adres IP będzie widoczny na karcie DHCP, BootP lub Statyczny w polu Adres IP. Jeśli Twój iPhone wyświetla adres 192.168.x.x lub 10.0.0.x, oznacza to, że iPhone pokazuje adres IP Twojej sieci lokalnej lub routera bezprzewodowego zamiast adresu telefonu. („X” w liczbie oznacza, że ​​w tej części adresu może pojawić się dowolny numer.) Adresy te mogą pojawić się w niektórych konfiguracjach routera i zapory.

Drugą opcją znalezienia adresu IP, jest znalezienie strony internetowej takiej jak WhatIsMyIP.com, tam możesz sprawdzić swój aktualny adres IP. Protokoły 10.0.x.x identyfikują sieć lokalną, z którą się łączysz.

Dostęp do VPN

Najlepszym i najskuteczniejszym sposobem zmiany IP jest użycie wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Oczywiście IPhone również oferuje opcję połączenia z siecią VPN. Wirtualna sieć prywatna szyfruje informacje wysyłane z telefonu i kieruje ruchem przez komputer innej firmy. To nie tylko ukrywa twoje IP, ale także chroni przesyłane dane. W większości przypadków nawet dostawca VPN nie może przechwycić twojego ruchu. Dostęp do opcji ręcznej konfiguracji można uzyskać za pomocą opcji VPN znajdującej się w sekcji Ogólne aplikacji Ustawienia. Na miejscu podaj informacje dla dostawcy VPN i zapisz konfigurację.

Wymagane informacje można uzyskać od administratora sieci lub witryny pomocy technicznej rzeczywistego dostawcy VPN. Prawie wszystkie sieci VPN wymagają subskrypcji i korzystają z aplikacji innej firmy, która automatycznie konfiguruje sieć VPN. Umożliwia to dostawcy łatwiejsze śledzenie subskrypcji, ponieważ użytkownicy zazwyczaj wprowadzają nazwę użytkownika lub hasło, aby uzyskać dostęp do usługi VPN. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy uzyskujesz dostęp do sieci służbowej, a administrator przekazuje Ci informacje lub jeśli Twój dostawca VPN nie zapewnia oprogramowania. TunnelBear i HotSpot Shield zapewniają opcje konfiguracji i używania VPN na iPhonie. Masz też kilka darmowych sieci VPN z którymi możesz łączyć się, bez wydawania pieniędzy co też pozwala nam na przetestowanie danego dostawcy zanim zdecydujesz się na płatną usługę. VPN zapewnia najbezpieczniejszy sposób maskowania twojego adresu IP.

Wypróbuj tryb samolotowy

Kolejną opcją jest użycie w czasie podróży trybu samolotowego u niektórych przewoźników pozwala to zmianę adresu IP. Jednak zmiana adresu IP nie ukrywa żadnych działań przed usługodawcą internetowym. Tryb samolotowy jest dostępny po otwarciu aplikacji Ustawienia. Tam włącz tryb samolotowy na około 10 sekund, a następnie wyłącz go ponownie. W sieciach komórkowych dostawca usług internetowych zwykle przypisuje nowy adres IP przy każdym połączeniu. Jeśli to nie zadziała, spróbuj włączyć tryb samolotowy przez około 10 minut. Adres IP telefonu iPhone zazwyczaj zmienia się przy każdym ponownym połączeniu z siecią komórkową.

Korzystanie z serwera proxy sieci Web

Serwery proxy mogą zmieniać Twój adres IP tak samo jak VPN, ale używanie ich nie zapewnia tego samego poziomu bezpieczeństwa jak przy użyciu VPN. Dzięki proxy po prostu wysyłasz swoje informacje przez drugi komputer. Ponieważ nie jesteś w stanie wiedzieć, kto ma dostęp do serwera proxy, Twoje dane nie zawsze będą bezpieczne przed osobami niepożądanymi. Możesz skonfigurować serwer proxy, uzyskując dostęp do sieci, z którą jesteś aktualnie połączony na swoim iPhonie. Ta opcja jest dostępna w sekcji Wi-Fi aplikacji Ustawienia. Nie można zmienić adresu IP za pomocą serwera proxy po podłączeniu do sieci komórkowej. Możesz jednak przejść do internetowego serwera proxy i przekierować ruch przez witrynę.

Jak widać nie jest trudno zmienić adres IP w Twoim iPhonie, masz kilka możliwości, ale musisz uważać na bezpieczeństwo swoich danych, które mogą wpaść w niepowołane ręce.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl