Jak zmienić region w App Store bez tworzenia nowego Apple ID poradniki, ciekawostki zmiana regionu w App Store, jak zmienić region w App Store, jak zmienić region, iPhone, Apple, App Store  W polskiej wersji App Store nie ma niektórych aplikacji, które są dostępne w innych krajach. Do tej pory użytkownicy byli zmuszeni tworzyć nowe Apple ID (na dany kraj), ale wczoraj udało mi się zmienić region wewnątrz ustawień Apple ID. AppStore

Jak zmienić region w App Store bez tworzenia nowego Apple ID

W polskiej wersji App Store nie ma niektórych aplikacji, które są dostępne w innych krajach. Do tej pory użytkownicy byli zmuszeni tworzyć nowe Apple ID (na dany kraj), ale wczoraj udało mi się zmienić region wewnątrz ustawień Apple ID.

Apple na razie nie zabrało głosu w tej sprawie, ale sądzę, że niedługo nas o tym poinformuje. Pamiętajcie, że poniższa instrukcja działa również w przypadku iPada lub iPoda. Ja sprawdziłem zmianę regionu na swoim iPhonie 7. Mnie zmiana regionu pokazała, że aplikacja mobilna banku HSBC dla Wielkiej Brytanii różni się od wersji międzynarodowej.

Zmiana regionu

1. Przechodzimy do Ustawienia ? iTunes Store i App Store.
2. Stukamy na Apple ID, a następnie wybieramy Pokaż Apple ID.
3. Wklepujemy hasło do Apple ID lub zatwierdzamy podgląd konta za pomocą Touch ID.

Jak zmienić region w App Store bez tworzenia nowego Apple ID poradniki, ciekawostki zmiana regionu w App Store, jak zmienić region w App Store, jak zmienić region, iPhone, Apple, App Store  W polskiej wersji App Store nie ma niektórych aplikacji, które są dostępne w innych krajach. Do tej pory użytkownicy byli zmuszeni tworzyć nowe Apple ID (na dany kraj), ale wczoraj udało mi się zmienić region wewnątrz ustawień Apple ID. 1

4. Klikamy na Kraj/Region i wybieramy jeden z krajów dostępnych na liście.
5. Teraz podajemy adres i numer telefonu. Musicie wybrać formę płatności, ponieważ bez jej konfiguracji nic nie pobierzecie. Podczas próby pobrania pojawi się komunikat o przeniesieniu do Polskiego App Store. Dlatego ustawiacie formę płatności, jako PayPal lub kartę kredytową/debetową.

Jak zmienić region w App Store bez tworzenia nowego Apple ID poradniki, ciekawostki zmiana regionu w App Store, jak zmienić region w App Store, jak zmienić region, iPhone, Apple, App Store  W polskiej wersji App Store nie ma niektórych aplikacji, które są dostępne w innych krajach. Do tej pory użytkownicy byli zmuszeni tworzyć nowe Apple ID (na dany kraj), ale wczoraj udało mi się zmienić region wewnątrz ustawień Apple ID. 2
6. Teraz możecie pobierać aplikacje z innego kraju, pamiętajcie, że aplikacje kupione w Polskim App Store będą nadal dostępne. Nie utracicie ich, podobnie jest z aplikacjami pobranymi z UK lub innego regionu.

Dzięki temu pobrałem aplikację mobilną banku HSBC przeznaczoną dla użytkowników z Wielkiej Brytanii. Byłem przekonany, że będę musiał ją konfigurować ponownie. Na szczęście miałem wersję międzynarodową, a nowo pobrana aplikacja zaimportowała sobie ustawienia i wszystkie hasła z dotychczasowej.

Dzięki temu zaoszczędziłem 10 – 15 minut na konfigurację aplikacji po jej pobraniu.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry