Krzysiek Borek27.10.2019
Kolejny iPhone wykorzysta technologię LTPO w wyświetlaczu

iPhone cały czas ewoluuje nawet w momencie, gdy zmiany są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Podobno kolejna generacja smartfona Apple otrzyma panel podświetlający wyświetlacz wykonany w technologii LTPO.

Obecnie z tej technologii korzysta ekran umieszczony w Apple Watch.

Apple zamierza wprowadzić technologię LTPO do iPhone’a. W takiej sytuacji Amerykanie muszą bardziej zacieśnić współpracę w Samsung Display, który jest jedynym dostawcą wyświetlaczy OLED dla iPhone’a.

LTPO jest bardziej energooszczędne w porównaniu z LTPS (o 15%). Dla niektórych to mało, ale może się okazać, że zastosowanie technologii będzie miało pozytywny wpływ na żywotność baterii smartfona.

Obecnie z tej technologii korzysta Apple Watch Series 4 i 5. Oba mają taki sam czas pracy z dala od ładowarki (18 godzin) pomimo, że Series 5 może mieć ciągle uruchomiony wyświetlacz.

Apple stopniowo zaczęło stawiać na wyświetlacze OLED, najpierw dostał je inteligentny zegarek (w 2015 roku), a później iPhone X (w 2017). Jeżeli z LTPO będzie podobnie, to już w przyszłym roku pojawi się iPhone z takim ekranem.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS