Krzysiek Borek30.01.2018
Komputery Apple z nowym koprocesorem

Inżynierowie Apple w pocie czoła pracują nad nowymi laptopami i koprocesorem, który z pewnością się w nich pojawi. Nowy model powinien być podobny do T1 z MacBooka Pro i T2 będącego elementem niedawno wprowadzonego do sprzedaży iMaca Pro.

Amerykanie pracują nad trzema modelami, dwa z nich będą po prostu odświeżonymi laptopami, a ostatni to prawdopodobnie modułowy Mac Pro, który powinien pojawić się już w tym roku, choć równie dobrze może to być kolejny komputer typu All in One.

Koprocesor T3 (o ile tak będzie nazwany) powinien pojawić się w kolejnej generacji 13 – calowego MacBooka Pro i najnowszego MacBooka z takim samym wyświetlaczem, zastępującego starzejący się już model Air. Ponadto Gurman i inni obserwatorzy Apple wierzą, że zaprojektowanie własnego procesora to tylko kwestia czasu. Jeżeli Apple się na to zdecyduje, Intel straci jednego ze swoich największych klientów.

Obecnie z koprocesorów korzystają tylko dwa komputery Apple, jednym z nich jest MacBook Pro z Touch Bar, a drugim dostępny od niedawna w sprzedaży iMac Pro.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek