OneTech03.06.2020
Koniec czytania wpisów! Ta mało znana funkcja w iOS zmienia dowolny artykuł w audiobooka

Mamy dla Was kolejną bardzo ciekawą funkcję o której być może większość z Was nie wie.

Jest to wbudowana w iOS od bodajże 5 lat funkcja, która zmienia dowolny tekst lub artykuł w audiobooka. Zatem od dziś koniec czytania długich wpisów! Dzięki tej funkcji możecie spokojnie „przeczytać” dowolny artykuł ze swojej ulubionej strony na przykład jadąc samochodem czy autobusem nie wyciągając telefonu z kieszeni.

Aby włączyć funkcję czytania wpisów, wykonaj następujące czynności:

  • Otwórz Ustawienia i przejdź do Dostępność (w iOS 12 Ustawienia – Ogólne – Dostępność).

  • Kliknij na polu Zawartość mówiona, włącz Kontroler Mowy, a następnie funkcję Pokazuj kontroler tak jak zostało to pokazane powyżej.

To wszystko! Od teraz, gdy wejdziecie na swoją ulubiona stronę, dokument czy nawet książkę i nie będzie się Wam chciało czytać zawartości wystarczy, że uruchomicie “Przeczytaj ekran” następnie klikniecie PLAY i iPhone lub iPad zrobi to za Was.

Jeśli nie chcecie, aby głos czytał cały tekst, możecie wybrać z menu kontrolera „łapkę” i kliknąć na akapicie, który ma zostać przeczytany.

Tak jak wspomniałem na początku funkcja na pewno bardzo przydatna podczas jazdy samochodem, autobusem czy nawet w nocy, kiedy lepiej jest odsłuchać wpis leżąc na kanapie niż go czytać i męczyć oczy. Co ciekawe opcja bez problemu działa w tle, więc po kliknięciu na przycisku PLAY możecie spokojnie wyłączyć ekran i odłożyć telefon.

Jeśli nie spodoba się Wam domyślnie ustawiony głos czytający możecie go zmienić.

Jak widzicie powyżej, aby to zrobić należy wejść w Ustawienia – Dostępność – Zawartość mówiona – Głosy.

I jak Wam się to rozwiązanie podoba?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl