Kontrolowane testy pokazują, że żywotność baterii obydwu Apple A9 jest prawie identyczna polecane, ciekawostki test baterii w iPhone 6s PLus, test baterii w iPhone 6s, jak działa bateria w iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, bateria w iPhone 6s plus, bateria iPhone 6s, Apple  Ubiegły tydzień minął szybko, a oczy i uszy wszystkich skierowane były na ?znaczące? różnice w żywotności baterii najnowszych iPhone'eów w zależności od zastosowanego układu scalonego. Apple twierdziło, że różnica wynosi 2 - 3%, choć wyniki z Geekbench pokazywały zupełnie inne wyniki. Bateria 1300x700

Kontrolowane testy pokazują, że żywotność baterii obydwu Apple A9 jest prawie identyczna

Ubiegły tydzień minął szybko, a oczy i uszy wszystkich skierowane były na ?znaczące? różnice w żywotności baterii najnowszych iPhoneeów w zależności od zastosowanego układu scalonego. Apple twierdziło, że różnica wynosi 2 – 3%, choć wyniki z Geekbench wyglądały inaczej.

Portal Ars Technica przeprowadził dokładne badania żywotności baterii na dwóch egzemplarzach iPhoneea 6s, a wyniki pokazały, że włodarze z Cupertino rzeczywiście mieli rację. Testy przeprowadzono na modelach z sieci AT&T z wyjętą kartą nanosim i taką samą jasnością wyświetlacza.

Podczas przeglądania internetu przez sieć bezprzewodową i testy w GFXBench i WebGL różnica była po stronie układu scalonego TSMC, choć ogólne wyniki nie różniły się od siebie na tyle, aby decydować się na wymianę sprzętu. Jak już wcześniej wspominałem różnica w Geekbench 3 jest znacząca, choć wtedy urządzenie nie jest używane tak,jak trzeba.

Kontrolowane testy pokazują, że żywotność baterii obydwu Apple A9 jest prawie identyczna polecane, ciekawostki test baterii w iPhone 6s PLus, test baterii w iPhone 6s, jak działa bateria w iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6s, bateria w iPhone 6s plus, bateria iPhone 6s, Apple  Ubiegły tydzień minął szybko, a oczy i uszy wszystkich skierowane były na ?znaczące? różnice w żywotności baterii najnowszych iPhone'eów w zależności od zastosowanego układu scalonego. Apple twierdziło, że różnica wynosi 2 - 3%, choć wyniki z Geekbench pokazywały zupełnie inne wyniki. arsbatterylifetest 800x588 1

W wymienionym przeze mnie programie A9 produkcji TSMC ma o 28% dłuższą żywotność baterii, choć podczas rzeczywistego użytkowania różnica maleje, co powoduje, że obydwa układy scalone radzą sobie w ten sam sposób.

Według Apple badania przeprowadzone na jedynie dwóch egzemplarzach nie jest miarodajna, ponieważ nie wiemy jak zachowa się reszta. Poza tym jedynie w Cupertino mogą zebrać dane z większości urządzeń mobilnych, czego nie może zrobić portal technologiczny Ars Technica.

So there are definitely circumstances under which the TSMC phone will last longer than the Samsung phone, but it’s not a universal problem. A Samsung chip that’s mostly idling or even one under modest CPU and GPU load, though, is going to behave in just about the same way as a TSMC chip. And the kinds of CPU-intensive work that the Samsung chip seems to struggle with just aren’t that common on smartphones. Most of the time, iPhone 6S battery life should be similar no matter which chip your phone is using.

Badania rzeczywiście pokrywają się z niedawno opublikowanym oświadczeniem, które argumentowano badaniami laboratoryjnymi i zebranymi danymi od setek tysięcy użytkowników. Różnice są niewielkie, a producent w pełni je toleruje i to normalne w przypadku urządzeń z tym samym układem scalonym.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top