iPhone 11 Pro

Która część w iPhone 11 Pro Max jest najdroższa?

Z roku na rok kilka tygodni po premierze w sieci pojawia się informacja o tym ile kosztują poszczególne elementy w najnowszych smartfonach Apple. W tym roku nie może być inaczej.

TechInsights postanowił sprawdzić ile kosztują wszystkie komponenty iPhone 11 Pro Max o pojemności 512 GB.

Która część w iPhone 11 Pro Max jest najdroższa? polecane, ciekawostki najdroższa część w iPhone 11 Pro, koszt części iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro, ile kosztuje wyprodukowanie iPhone 11 Pro  Z roku na rok kilka tygodni po premierze w sieci pojawia się informacja o tym ile kosztują poszczególne elementy w najnowszych smartfonach Apple. W tym roku nie może być inaczej. iPhone11 7 650x350

W tym roku, w przeciwieństwie do wszystkich poprzednich lat, najdroższym komponentem flagowego iPhone’a nie był jego wyświetlacz, ale potrójny system kamer. Eksperci TechInsights wycenili go 73,5 USD. Jest on prawie 40% droższy niż ten zamontowany w iPhone XS Max . Najwyraźniej dodatkowy obiektyw o ultraszerokim kącie widzenia jest naprawdę bardzo drogi. Ceny pozostałych części wyglądają następująco.

Koszt pozostałych części iPhone’a 11 Pro Max wygląda następująco:

  • 512 GB pamięci – 58 USD
  • RAM – 11,5 dolarów
  • Elementy nieelektroniczne (podwozie, szkło itp.) – 58 USD
  • Modem – 25,5 USD
  • Bateria – 10,5 USD
  • Interfejsy bezprzewodowe – 10,5 USD

Tak więc całkowity koszt komponentów używanych do produkcji iPhone’a 11 Pro Max przy 512 GB wynosi około 490 USD. Jest to o 50 USD więcej niż w przypadku iPhone’a XS Max.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry