Krzysiek Borek21.01.2018
LiberiOS z nową wersją narzędzia, ale nadal bez Cydii

Większość z was pewnie wie, że Jailbreak dla iOS 11 (11 – 11.1.2) jest już dostępny. Powstało wiele aplikacji mobilnych, ale chyba najbardziej dopracowaną jest LiberiOS wydany w grudniu zeszłego roku.

Weekend się prawie skończył, ale aplikacja doczekała się aktualizacji do wersji 11.0.3, a autor (Jonathan Levin) powiedział, że nowa wersja eliminuje błędy poprzednich i usprawnia działania exploita. W liście zmian nie podano szczegółowych informacji i załatanych błędach, ale aplikacja z pewnością działa lepiej w porównaniu do jej poprzednich wersji.

LiberiOS 11.0.3 nie instaluje Cydii, ale pozwala uruchamiać aplikacje spoza App Store. Problem w tym, że Levin dał jasno do zrozumienia, że jego narzędzie w ogóle nie zainstaluje Cydii, która z pewnością uprościłaby instalację wtyczek i aplikacji. Oznacza to, że nawet zaktualizowana Cydia nie pojawi się na waszych urządzeniach, jeżeli macie zamiar używać LiberiOS od wykonania Jailbreak.

Wygląda na to, że narzędzie Levina jest przeznaczone głównie dla programistów, którzy poświęcają swój wolny czas na aktualizację wtyczek i aplikacji. Bez nich nie będziemy w stanie ich uruchomić na iOS 11. Jeżeli wam to nie przeszkadza, możecie pobrać narzędzie z oficjalnej strony lub rzucić okiem na aplikację mobilną Electra, pozwalającą na nieco więcej.

Jednak zwykli użytkownicy powinni poczekać na narzędzie, które po wykonaniu Jailbreak zainstaluje Cydię. Obecnie dostępne narzędzia jej nie mają, więc instalacja wtyczek i aplikacji jest nieco utrudniona,

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek