Mac Pro - raport środowiskowy ciekawostki raport środowiskowy, Raport, MacPro, Mac Pro, Komputer, Apple, 2014   MacPro1 1300x700

Mac Pro – raport środowiskowy

Apple opublikowało raport środowiskowy na temat nowego MacPro z wyszczególnieniem jak odnosi się on do zmian klimatu, efektywności energetycznej, wydajności materiałowej oraz substancji objętych ograniczeniami.

Mac Pro z 2013 roku zużywa o 68% energii mniej podczas pracy bez żadnego obciążenia. Jego opakowanie wykonano z materiału zawierającego co najmniej 33% makulatury oraz zajmuje ono o 82% mniej miejsca niż poprzednie.

Wpływ na klimat

Emisja gazów cieplarnianych wpływa na równowagę gruntów, oceanów oraz temperaturę powietrza. Najwięcej ich powstaje podczas produkcji samego sprzętu, bo aż 65%. Apple stara się jednak jak najbardziej zminimalizować ich zużycie dzięki ustaleniu rygorystycznych limitów już podczas projektowana i wyboru materiałów.

Mac Pro - raport środowiskowy ciekawostki raport środowiskowy, Raport, MacPro, Mac Pro, Komputer, Apple, 2014   1

Efektywność energetyczna

Jedna z największych części gazów cieplarnianych powstaje podczas codziennego użytkowania, dlatego wydajność energetyczna jest jednym z ważniejszych elementów każdego sprzętu napędzanego elektrycznością. Apple stosuje w swoich urządzeniach idealnie dobrane i dopasowane oprogramowanie do sprzętu, dzięki czemu cały czas panuje nad zużyciem energii. Nowy MacPro spełnia surowe wymagania programu ENERGY STAR dla komputerów w wersji 6.0, a wręcz wykorzystuje mniej niż połowę dopuszczalnego limitu.

Mac Pro - raport środowiskowy ciekawostki raport środowiskowy, Raport, MacPro, Mac Pro, Komputer, Apple, 2014   2

Materiały

Sposób pakowania wykorzystywany przez Apple jest jednym w najlepszych w branży elektronicznej. Dzięki maksymalnemu zmniejszeniu samego sprzętu, oraz wielkości jego opakowania można znacząco wpływać na wydajność transportu i wykorzystanie materiałów. Poniżej możecie zobaczyć ile dokładnie materiałów zostało użytych do budowy MacPro oraz czego użyto do wykonania jego opakowania.

Mac Pro - raport środowiskowy ciekawostki raport środowiskowy, Raport, MacPro, Mac Pro, Komputer, Apple, 2014   3

Mac Pro - raport środowiskowy ciekawostki raport środowiskowy, Raport, MacPro, Mac Pro, Komputer, Apple, 2014   4

Substancje szkodliwe

Apple cały czas skutecznie ogranicza w swoich produktach umieszczanie substancji oznaczonych przez Unię Europejską jako szkodliwe. Zastosowanie ma tu certyfikat RoHS, który wyklucza użycie takich materiałów jak ołów, rtęć, kadm, bromowych środków zmniejszających palność, PBB i PBDE. Dodatkowo MacPro ogranicza użycie BFR oraz PVC w osłonkach kabli oraz kablu zasilającym.

Mac Pro - raport środowiskowy ciekawostki raport środowiskowy, Raport, MacPro, Mac Pro, Komputer, Apple, 2014   5

Mac Pro - raport środowiskowy ciekawostki raport środowiskowy, Raport, MacPro, Mac Pro, Komputer, Apple, 2014   MOFT
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry