OneTech06.06.2019
Mapy Apple w iOS 13 mają zaawansowany odpowiednik Google Street View

Apple Maps od lat są uznawane chyba za najmniej udany produkt Apple. Jedną z wielu wad w aplikacji jest brak panoram, które pozwalają dokładniej poruszać się po terenie. Na szczęście w iOS 13 pojawiła się taka funkcja.

Funkcja panoramy lub, jak nazywa ją Apple, LookAround to zaawansowany Google Street View.

W przeciwieństwie do rozwiązania od Google, widok od Apple nie polega na klejeniu zdjęć, ale na pełnej trójwymiarowej wizualizacji, która porusza się w sposób całkowicie płynny, z możliwością obracania o 360 stopni, przemieszczania się w dowolne miejsce, patrzenia na rogi i zapisywania żądanych miejsc w ulubionych.

Panoramy na Apple Maps

Wizualizacja tego poziomu była możliwa dzięki samochodom Apple z panoramicznymi kamerami. W samych Stanach Zjednoczonych musieli przejechać ponad cztery miliony kilometrów dróg. W rezultacie funkcja LookAround będzie początkowo dostępna tylko dla użytkowników z USA. Jednak najprawdopodobniej panoramy innych krajów i miast pojawią się w Apple Maps w najbliższej przyszłości, ponieważ Apple bardzo aktywnie rozwija ten obszar.

Tryb AR w Apple Maps

Osobiście jestem pewien, że taki poziom opracowania szczegółów i obiektów w LookAround może być doskonałą podstawą do wprowadzenia rozszerzonego trybu rzeczywistości w Apple Maps. Dlatego też, gdy firma wypuści własne inteligentne okulary, zapewni możliwość efektywnej orientacji w terenie, a także zapewni doskonałą szansę na spacer prawie w prawdziwym życiu w odległych miastach, do których jeszcze nie dotarliście.

Jak Wam się ta opcja podoba?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl