Krzysiek Borek13.09.2019
System MIUI 11 na pierwszych zrzutach ekranu

MIUI nie rozwija się równo z nową wersją Androida i widać to idealnie, ponieważ wiele smartfonów działa na relatywnie najnowszej wersji oprogramowania Xiaomi, a wersja Androida może być starsza.

Niedawno w sieci pojawiły się pierwsze linki z wersją testową MIUI 11, które niebawem zostanie zapowiedziane. Po instalacji nieukończonego oprogramowania prawie w każdej jego sekcji widnieje IMEI naszego urządzenia.

Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą jest nowy wygląd ikon w Ustawieniach oprogramowania. Są teraz bardziej kolorowe i widać, że daleko im do takiego samego spasowania jak w Androidzie 10.

To znaczy, że różnią się rozmiarem i kształtem i nie są jednolite.

Większość interfejsu występuje w białym kolorze i praktycznie wszędzie czcionka jest bardzo duża, co sprawi, że będzie bardziej czytelna. W szczególności dla starszych użytkowników smartfonów Chińskiego producenta.

Poza tym w oprogramowaniu testowym pojawia się nawet wzmianka o nadchodzącym Xiaomi Mi 9 Pro 5G.

Najnowsza wersja oprogramowania wprowadzi możliwość wymiany plików podobną do AirDrop. Pliki będziemy mogli wysyłać między smartfonami Oppo, Vivo i właśnie Xiaomi.

Pojawią się dodatkowe możliwości w Always on Display, będzie można zmienić kolor tekstu, który również będzie mógł zostać zmieniony automatycznie.

Nie zabraknie również nowej aplikacji Społeczności, menedżera plików, i „dynamicznych dźwięków”.

Pamiętajcie, że to wczesna wersja testowa oprogramowania i do jego wydania jeszcze wiele może się zmienić. Jednak wygląda na to, że możemy liczyć na wiele nowych funkcji i najbardziej interesującą wydaje się ta podobna do AirDrop z iOS.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS