Krzysiek Borek25.06.2018
Nowe produkty audio Apple dopiero w przyszłym roku

Plany Apple związane z nowymi urządzeniami audio znajdą swój finał dopiero w przyszłym roku. Właśnie wtedy pojawi się kolejna generacja bezprzewodowych słuchawek AirPods, kolejny Homepod i słuchawki nauszne.

Nowa wersja AirPods ma przede wszystkim być wodoodporna, co pozwoli na użytkowania słuchawek nawet podczas deszczu. Będzie to niezwykle przydatne dla osób aktywnych fizycznie. Ponadto możemy spodziewać się aktywnej redukcji szumów i zwiększenia zasięgu wykrywania słuchawek.

Trzecia generacja słuchawek będzie droższa i dostanie funkcję “Hey Siri”. Dzięki podwyższeniu ceny Apple sprawi, że AirPodsy zostaną podzielone na kategorie cenowe tak jak iPhone’y. Najtańszy model oczywiście będzie różnił się możliwościami od najdroższego, który może mieć nawet pulsometr.

Od dłuższego czasu pojawiają się plotki o większych bezprzewodowych słuchawkach, ale one również zadebiutują za rok, choć pierwotnie miały być dostępne w tym. Słuchawki przygotowywane przez Apple będą odpowiednikiem najdroższego modelu słuchawek Beats. Problem w tym, że nie zdradzono szczegółów związanych z możliwościami nadchodzącego produktu.

Amerykanie nie zapomną o kolejnej generacji głośnika Homepod, który zadebiutuje już w przyszłym roku. Prawdopodobnie produkcją drugiej generacji zajmie się Foxconn, a nie dotychczasowy Inventec odpowiedzialny za produkcję większości urządzeń audio Apple. Do tej pory Inventec było odpowiedzialne za produkcję AirPods i Homepoda.

Nowe wersje AirPodsów i Homepoda są logicznym krokiem naprzód, ale największą tajemnicą owiane są nowe słuchawki. Pierwsze doniesienia na ich temat pojawiły się lutym tego roku i wg analityka Ming Chi Kuo mają być tak samo proste w obsłudze, jak AirPods, ale zapewnią wyższą jakość dźwięku. To z pewnością odbije się na cenie, która powinna być wyższa.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek