OnePlus TV

OnePlus TV: pojawiła się oficjalna specyfikacja techniczna

OnePlus TV zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, a producent na samym początku podkreślił, że będziemy mieli do czynienia z 55 – calowym telewizorem wyposażonym w ekran QLED.

W sieci pojawiła się też oficjalna specyfikacja techniczna nadchodzącego telewizora. Możemy się z niej dowiedzieć, że sprzęt nosi nazwą kodową Dosa, a jego sercem jest jeden z najnowszych układów scalonych MediaTek.

OnePlus TV: pojawiła się oficjalna specyfikacja techniczna ciekawostki Specyfikacja, OnePlus TV, mediatek  OnePlus TV zadebiutuje już w przyszłym miesiącu, a producent na samym początku podkreślił, że będziemy mieli do czynienia z 55 - calowym telewizorem wyposażonym w ekran QLED. OnePlus TV 367x350

Mówiąc ściślej OnePlus postawił na model MT5670 i GPU Mali G51. Takie połączenie powinno pozwolić na komfortowe użytkowanie telewizora, choć wąskim gardłem może okazać się układ scalony.

Telewizor będzie miał 3GB RAM-u, a jego główną rozdzielczością może być Full HD, bo taka widnieje w specyfikacji. Z drugiej strony 1080p będzie zarezerwowane dla menu, a oglądanie filmów/seriali dostanie 4K.

Pete Lau zdradził, że system operacyjny ma bazować na Android TV opartym o wersję Pie z tym, że pojawi się nakładka OnePlusa. Warto dodać, że użytkownicy smartfonów tego samego producenta będą mogli sterować telewizorem.

Cena z pewnością będzie wyższa w porównaniu do Redmi TV, ponieważ firma Lau celuje w bardziej dochodową klientelę. Chińczycy chcą nawiązać konkurencję z Sony i Samsungiem na tym polu. Na szczęście telewizor będzie tańszy od tych Samsunga czy Sony, a wszystko dzięki partnerstwu z Amazonem.

OnePlus TV w pierwszej kolejności pojawi się w Indiach, ale w niedalekiej przyszłości pojawi się na innych rynkach.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry