OneTech16.06.2020
Premiera iOS 13.6 z funkcją CarKey może odbyć się już w przyszłym tygodniu

Programiści odkryli ukrytą politykę prywatności dla przyszłej funkcji Apple CarKey w iOS 13.5.1.

Prawdopodobnie premiera funkcji odblokowania i uruchomienia samochodu za pomocą iPhone lub Apple Watch nastąpi w przyszłym tygodniu. Nowość najprawdopodobniej pojawi się w iOS 13.6.

Polityka prywatności nie zawiera wielu nowych informacji o CarKey, ale krótko opisuje, jak działa ta funkcja, jak ją skonfigurować i jak udostępniać klucze za pośrednictwem Wiadomości. Na tej podstawie można stwierdzić, że Apple nie gromadzi ani nie przechowuje informacji o korzystaniu z pojazdów.

Portfel pozwala dodawać i przenosić kluczyki do określonych pojazdów. Możesz dodać kluczyk, logując się do aplikacji producenta samochodu lub wpisując kod parowania w Portfelu, aby potwierdzić, że jesteś właścicielem pojazdu i powiązać z nim urządzenie. Jeśli parowanie się powiedzie, urządzenie wyśle ​​Apple jednorazowy token z informacji o koncie Apple ID i urządzeniu, a także Twojej lokalizacji (jeśli usługi lokalizacyjne są włączone), aby zapobiec oszustwom.

Aby skonfigurować kluczyk, Apple udostępnia unikalny identyfikator urządzenia producentowi samochodu, który jest inny dla każdego producenta pojazdu, aby chronić Twoją prywatność. Producent Twojego samochodu może powiązać identyfikator urządzenia z innymi posiadanymi przez Ciebie informacjami i przetwarzać dostępne informacje o Tobie zgodnie z własną polityką prywatności.

Możesz udostępnić również swoje klucze samochodowe za pomocą iMessage, klikając „Zaproś” i wybierając rodzaj dostępu, który chcesz udzielić. Następnie dane wysyłane są przez Apple do producenta samochodów, czyli kto otrzymał przepustkę i jaki poziom dostępu został przyznany.

Apple nie gromadzi ani nie przechowuje informacji o użytkowaniu pojazdu, na przykład podczas używania kluczyka do blokowania lub odblokowywania samochodu. Może to robić jednak producent samochodu, ale aby dowiedzieć się więcej na ten temat zalecane jest przeczytanie polityki prywatności producenta pojazdu.

Cyfrowe klucze CarKey będą przechowywane w aplikacji Portfel wraz z kartami kredytowymi i innymi na telefonie iPhone i zegarku Apple Watch.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl