Krzysiek Borek23.11.2017
Sony H4133 to średniak z 3GB RAM i Snapdragonem 630

Wprowadzenie pierwszych smartfonów z Androidem Oreo po wyjęciu z pudełka w wykonaniu Sony zrobiło na mnie pozytywne wrażenie.

XZ1 i XZ1c to jednak sprzęt najwyższej klasy, a średniaki do tej pory korzystały z układów scalonych MediaTek. Na szczęście niedługo się to zmieni.

W bazie danych GFXBench pojawiło się tajemnicze urządzenie Japończyków z 64 – bitowym układem scalonym Snapdragon 630. Poza tym możemy liczyć na wyświetlacz Full HD (5,2 – cala), układ graficzny Adreno 508 i 3GB pamięci operacyjnej. Przyszły właściciel na dane otrzyma 32 GB pamięci wewnętrznej.

Zdjęcia wykonamy 21MPix aparatem głównym, który nie będzie miał problemów z nagrywaniem materiałów wideo w rozdzielczości 4K. Aparat główny będzie miał też diodę doświetlającą, a z przodu pojawi się 8MPix jednostka. Pewnie spodoba się osobom korzystającym ze Snapchata lub wykonujących dużo selfiaków.

Będzie to kolejne urządzenie po XZ1 i XZ1c z Androidem Oreo na pokładzie, ponadto pojawi się NFC, Bluetooth 5.0, GPS i wiele innych.

Cieszę się, że Sony zdecyduje się na wprowadzenie urządzenia mobilnego z układem scalonym Qualcomm. Nie wspominam najlepiej testów Xperii XA, która przez zastosowanie MediaTeka miał często problemy z płynnym działaniem.

H4133 powinniśmy zobaczyć dopiero w przyszłym roku podczas targów MWC w Barcelonie.

Źródło: gizchina.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek