OneTech17.07.2019
Świat oszalał na punkcie aplikacji FaceApp. Ty też?

Od kilku dni w sieciach społecznościowych pojawia się masa zdjęć z aplikacji FaceApp. Co to za aplikacja i jak działa? Już wyjaśniam.

FaceApp to aplikacja, która w bardzo fajny sposób modyfikuje nasze zdjęcia dodając lub odejmując nam kilkanaście lat. Apka pozwala także min na zmianę fryzury czy umożliwia dodanie uśmiechu.

W App Store jest cała masa podobnych apek, ale żadna nie robi tego tak fajnie jak FaceApp.

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, aplikacja FaceApp sprawia, że ​​„odmienione” zdjęcia wyglądają bardzo realistycznie. Jak to możliwe? Sieć neuronowa analizuje wzory w wyglądzie ludzi, po czym może tworzyć nowe obrazy, na których osoba wygląda inaczej, na przykład się uśmiecha lub starzeje.

W sieci od kilku dni pojawia się cała masa różnych zdjęć z odmłodzonymi osobami. Jedną z takich osób jest Tim Cook, czyli szef Apple.

Na kolejnym zdjęciu widzimy uśmiechającego się Ive’a.

Zdjęć jest naprawdę cała masa.

Aplikacja dostępna jest w App Store za damo, ale są pewne ograniczenia. Za damo można na przykład dodać uśmiech do zdjęcia lub użyć efektu „odmłodzenia”. W przypadku dodatkowych filtrów, takich jak zmiana fryzury i dodawanie makijażu, trzeba niestety zapłacić.

Na koniec warto dodać, że nie jest to nowa apka. FaceApp gości w App Store od 2 lat. Aplikację możecie pobrać poniżej.

[app 1180884341]

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl