tplink

TP-Link Archer AX73 – wysoka wydajność w przystępnej cenie

Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia.

Na początek tradycyjnie zacznijmy od zawartości pudełka.

Zawartość pudełka

Urządzenie dostarczane jest w kartonowym pudełku, które zapewnia wystarczającą ochronę podczas transportu.

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. TP link AX73 1

Z przodu centralnie umieszczony jest nazwa Archer AX5400. W lewym górnym rogu jest logo. Po przeciwnej stronie znajduje się znak informujący, że produkt współpracuje z Wi-Fi 6.

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. TP link AX73 4

Wewnątrz oprócz routera znajduje się także kabel LAN i zasilacz 12V.

Wygląd

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. TP link AX73 3

AX73 pięknie pokazuje, jak design może być jednocześnie funkcjonalny i przyjemny. Zarówno na górze jak i na dole znajdziemy przyjemny dla trapezoidalny wzór z otworami, które służą do odprowadzania ciepła.

Aby urządzenie nie wyglądało zbyt monotonnie, w górnej części znajduje się niewielka błyszcząca „wysepka” z logo producenta. Podobnie jak reszta urządzenia całość jest wykonana z wytrzymałego plastiku z matowymi czarnymi wykończeniami.

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. TP link AX73 7

W przedniej części znajdziemy diody sygnalizacyjne, z boku jest port USB 3.0, który służy do podłączenia m.in. pendrive’a lub drukarki. Wszystkie pozostałe złącza – 4 porty LAN, port WAN, a także przycisk zasilania umieszczone są z tyłu.

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. TP link AX73 5

Jakość wykonania pozostaje na bardzo wysokim poziomie i nie mamy na co narzekać. To samo dotyczy użytych materiałów, urządzenie nigdzie się nie wygina, a poszczególne części pasują do siebie prawidłowo.

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. TP link AX73 6 2

Przy okazji warto zwrócić uwagę na otwory na spodzie, dzięki którym możliwe jest zawieszenie routera na ścianie.

Najważniejsze cechy:

 • Gigabitowa sieć Wi-Fi do przesyłania strumieniowego 8K – Sieć Wi-Fi 5400 Mbit/s z obsługą 4 × 4
 • HT160 do szybszego przeglądania stron internetowych, przesyłania strumieniowego i pobierania w tym samym czasie.
 • Podłącz więcej urządzeń przy zachowaniu dużej prędkości – router obsługuje technologie MU-MIMO i OFDMA, które zmniejszają przeciążenie sieci i czterokrotnie średnią przepustowość.
 • Szeroki zasięg — 6 anten i technologia Beamforming zapewniają szeroki zasięg sygnału.
 • Wysoka wydajność – trzyrdzeniowy procesor 1,5 GHz gwarantuje niezawodną i wysoką wydajność.
 • HomeShield — usługi bezpieczeństwa premium TP-Link chronią Twoją sieć domową dzięki zaawansowanym funkcjom ochrony sieci, w tym urządzeniom IoT.
 • Lepsza wentylacja, mniej ciepła – dzięki ulepszonym otworom wentylacyjnym cały router może pracować z pełną wydajnością.
 • Port udostępniania USB – 1 port USB 3.0 umożliwia łatwe udostępnianie multimediów i tworzenie prywatnej chmury.
 • Łatwa konfiguracja – dzięki aplikacji Tether w języku polskim możesz skonfigurować router w kilka minut.

Specyfikacja

Router zasilany jest przez szybki trzyrdzeniowy procesor Broadcom 1,5 Ghz. Urządzenie posiada 512 MB pamięci RAM.

 • Testowany model: TP-LINK Archer AX73
 • Zakres częstotliwości: 2,4, 5 GHz
 • Prędkości transmisji dla WLAN (Wi-fi): 4804 + 574 Mb/s
 • Obsługa IPv6: Tak
 • Zapora: Tak
 • Interfejs: RJ-45, USB 3.0, WiFi
 • Liczba portów: 4
 • Standardy WLAN (Wifi): 802.11a, 802.11ac, 802.11ax, 802.11b, 802.11g, 802.11n
 • Typ anteny: Stała
 • Obsługa siatki: Tak
 • Kontrola rodzicielska: Tak
 • Wymiary: 272,5 x 147,2 x 49,2 mm

Bezpieczeństwo przede wszystkim

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. bezp

Router obsługuje również najnowsze zabezpieczenia WPA3 . Zapewnia to większe bezpieczeństwo sieci Wi-Fi. Z doświadczenia jednak nie zalecamy rozpoczynania korzystania z tego zabezpieczenia od razu po wyjęciu z pudełka. Chodzi o to, że niektóre urządzenia mogą jeszcze nie obsługiwać WPA3, co może prowadzić do problemów ze zgodnością. W przyszłości jest to jednak zdecydowanie duży plus, ponieważ coraz więcej produktów próbuje aktualizować swoje urządzenia, aby wspierać wyższe bezpieczeństwo.

Podłącz ponad 200 urządzeń

Dzięki połączeniu OFDMA i MI-MIMO AX73 może obsługiwać wiele urządzeń, nawet podczas jednoczesnego przesyłania strumieniowego i grania. Ten router gwarantuje, że Twoja sieć domowa będzie gotowa na przyszłość.

OFDMA umożliwia różnym urządzeniom współdzielenie jednego zespołu transmisyjnego, co skutkuje zwiększoną wydajnością. Z drugiej strony MU-MIMO jednocześnie przesyła dane do podłączonych urządzeń za pomocą wielu strumieni.

Duży zasięg Wi-Fi

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. TP link AX73 2

Archer AX73 pozwala cieszyć się stabilnymi połączeniami Wi-Fi we wszystkich obszarach domu. Dzięki sześciu antenom, połączonym strukturom FEM o dużej mocy, kształtowaniu wiązki i 4T4R router dostosowuje zasięg Wi-Fi do Twojego domu. W rezultacie siła sygnału jest skoncentrowana na podłączonych urządzeniach.

Przejrzysty interfejs administracyjny

Ogromną zaletą elementów sieciowych firmy TP-Link jest przejrzysty interfejs administracyjny, który bardzo ułatwia zarządzanie routerem. Oczywiście dotyczy to również opisywanego przez nas modelu.

Dostęp do ustawień routera możliwy jest za pośrednictwem adresu internetowego tplinkwifi.net. lub przez aplikację mobilną.

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. konfiguracja scaled

Cały interfejs administracyjny podzielony jest na kilka przejrzystych zakładek. Za pomocą jednego kliknięcia możesz wyświetlić wszystkie podłączone urządzenia, zarządzać sieciami bezprzewodowymi lub połączeniami internetowymi.

Warto wspomnieć o ustawieniach zaawansowanych. Tutaj możesz skonfigurować różne tryby routera, stworzyć sieć dla gości lub VPN. Możesz także ustawić takie szczegóły, jak np. w jakim określonym przedziale czasu diody LED nie mogą się świecić, aby nie przeszkadzały w pracy. Opcje konfiguracyjne są po prostu bardzo szerokie.

My jednak zachęcamy do pobrania aplikacji mobilnej Tether. Dzięki niej obsługa jest jeszcze prostsza.

Aplikacja mobilna Tether

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. ruter1

Aplikację mobilną Tether, za pomocą której w prosty sposób można sterować routerem, można wygodnie pobrać z Google Play i AppStore. Jest to zaawansowana aplikacja , która pomoże Ci śledzić, jakie nowe urządzenia połączyły się z Twoją siecią. aktualizować oprogramowanie, tworzyć sieć dla gości, kontrolować urządzenia podłączone do sieci i wiele więcej.

Obsługa OneMesh

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. OneMech

OneMesh™ inteligentnie łączy urządzenia mobilne z routerem lub wzmacniaczem sieci oferującym najlepszą jakość połączenia. Router i wzmacniacze w sieci OneMesh™ mają wspólną nazwę Wi-Fi, możesz więc cieszyć się nieprzerwanym połączeniem w każdym pomieszczeniu Twojego domu.

System HomeShield

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. kontorla1

HomeShield chroni wszystkich podłączonych klientów przed atakami DDoS, złośliwymi witrynami internetowymi i włamaniami do portów, zapewniając bezpieczne środowisko sieciowe dla danych i prywatności. Warto podkreślić, że HomeShield chroni nie tylko podłączone telefony komórkowe, tablety, komputery i laptopy, ale tak naprawdę wszystkie urządzenia.

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. kontrola 2

Krótko mówiąc, HomeShield to bardzo solidny system bezpieczeństwa, którego zalety są niezaprzeczalne. Ze względu na to, że producent stale go aktualizuje i chroni nawet przed nowo odkrytymi zagrożeniami, system, jest płatny, podobnie jak niektóre programy antywirusowe. Ale nie martwcie się.

Jeśli nie chcesz płacić dodatkowych pieniędzy, nikt Cię do tego nie zmusi. Wiele funkcji jest dostępnych za darmo w HomeShield w wersji Basic Free. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie producenta – tutaj.

Wydajność

Router zapewnia bardzo szybką łączność. Jest zbudowany, aby obsługiwać prędkości do 5400 Mb/s przy użyciu zarówno 5 GHz, jak i 2,4 GHz razem. Urządzenie może obsługiwać pojedynczy strumień 4,8 Gb/s na 5 GHz i pojedynczy strumień 574 Mb/s na 2,4 GHz. Większość domów nie korzysta obecnie z tak szybkiej częstotliwości połączeń.

TP-Link Archer AX73 - wysoka wydajność w przystępnej cenie recenzje, ciekawostki WPA3, TP-Link Archer AX73 recenzja, TP-Link Archer AX73, specyfikacja Archer AX73, router z wpa3, router z wi-fi 6, cena Archer AX73, Archer AX73 Archer AX73 to wydajny i dostępny w przystępnej cenie router z Wi-Fi 6. Po kilku tygodniach testów chcielibyśmy napisać Wam kilka słów na temat tego urządzenia. speedtest 2

Pod względem łączności sieciowej testowany model jest jednym z najlepszych dostępnych na sklepowych półkach. Wynika to przede wszystkim ze standardu WiFi 6. Najnowsza generacja sieci bezprzewodowych zmniejsza opóźnienia nawet o 75% w porównaniu z poprzednim standardem bezprzewodowym, co jest widoczne podczas grania w gry i wideokonferencji.

Testowanie routera wypadło znakomicie. Uzyskiwaliśmy doskonałe prędkości w całym mieszkaniu. Nie zauważyliśmy żadnych spadków siły sygnału. Połączenie było wystarczająco stabilne i szybkie, aby obsłużyć przesyłanie strumieniowe wideo HD i tym podobne.

Nie możemy również zapomnieć o wsparciu wirtualnej asystentki Amazon Alexa. Pozwala to na sterowanie całym routerem za pomocą poleceń głosowych, podobnie jak inne elementy inteligentnego domu.

Podsumowanie

Archer AX73 firmy TP-Link to imponujący router, który dobrze wykonuje swoją pracę. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym graczem gier wideo online, streamerem treści, czy po prostu szukasz wysokiej jakości routera do domowego biura. Za stosunkowo niewielkie pieniądze otrzymujecie router z Wi-Fi 6, który zapewnia bezpieczeństwo i niewiarygodnie szybkie prędkości wielu urządzeniom. Więcej na temat urządzenia znajdziecie na stronie producenta – w tym miejscu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry