Krzysiek Borek30.01.2018
W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat iOS 12

Prawie każda większa lub mniejsza aktualizacja iOS wprowadza nowe funkcje i poprawki w porównaniu do poprzedniej edycji. A jak będzie z iOS 12? Na czym skupi się najnowsza wersja iOS?

Wygląda na to, że najnowsza wersja, oznaczona numerem 12 skupi się bardziej na optymalizacji działania, a nie dodaniu nowych funkcji.

Sam Craig Federighi powiedział, że kolejna większa aktualizacja iOS skupi się na poprawkach dotyczących wydajności i stabilności działania. To oznacza, że nowości przeznaczone na ten rok, pojawią się dopiero w następnym. W rezultacie iOS 12 nie będzie miał zmienionego ekranu początkowego i wielu fabrycznych aplikacji takich, jak Mail. Zabraknie również przebudowanej edycji zdjęć i zrzutów ekranu, która pozwoli również na szybkie udostępnianie edytowanych obrazów. Wszystko to pojawi się dopiero w 2019 roku, a nie w bieżącym.

iOS 12 poprawi działanie aplikacji Zdrowie, która od dłuższego czasu prosi się o nowości lub chociaż zmianę interfejsu. Inżynierzy dalej będą rozwijali ARKit. Jednak najważniejsza i tak będzie wydajność i bezproblemowe działanie, które jest najważniejsze podczas projektowania i tworzenia kolejnej wersji oprogramowania układowego dla urządzeń mobilnych Apple.

Ostatnie miesiące i tygodnie nie były najlepszymi w wykonaniu oprogramowania Apple. Pojawiło się w nim wiele luk bezpieczeństwa, a stabilność pozostawia wiele do życzenia. macOS w zeszłym roku nie był lepszy, ale nie wiemy czy podobny scenariusz będzie dotyczył systemu operacyjnego dla komputerów Apple.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek