OneTech19.06.2019
watchOS 6 beta 2 wprowadza aktualizację OTA

Być może dla wielu z Was wadą Apple Watch jest brak niezależności. Ale za sprawą watchOS 6 być może już wkrótce się to zmieni.

Apple Watch jak widzimy staje się coraz bardziej niezależnym zegarkiem. Najpierw Apple wyposażyło go w obsługę LTE, a następnie dodało w zegarku własny App Store , a teraz za sprawą watchOS 6 beta 2 w iZegarki pojawił się mechanizm aktualizacji OTA.

Aby wykonać aktualizację Apple Watch z watchOS 6 wystarczy przejść do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania w Apple Watch i rozpocząć procedurę aktualizacji urządzenia. Podobnie jak w przypadku iPhone’a, system sprawdza aktualizacje i pobiera aktualizację bezpośrednio do Apple Watch.

Jednak, jak zauważył Jeremy Horwitz, nadal konieczne jest posiadanie iPhone’a na którym to musimy zaakceptować warunki i zasady watchOS. Mamy jednak nadzieję, że Apple wyeliminuje ten krok w następnej wersji beta i sprawi, że aktualizację za pośrednictwem OTA będzie można wykonać bezpośrednio z poziomu Apple Watch, bez konieczności używania iPhone’a.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl