Wyłączamy historię lokalizacji w Facebooku polecane, ciekawostki Update, jak wyłączyć historię lokalizacji w Facebooku, iPhone, facebook na iOS, Facebook, App Store  Przedwczoraj w App Store pojawiła się kolejna aktualizacja dla aplikacji mobilnej Facebook, która wyłącza ciche odtwarzanie dźwięku w tle. Facebook 1300x700

Wyłączamy historię lokalizacji w Facebooku

Przedwczoraj w App Store pojawiła się kolejna aktualizacja dla aplikacji mobilnej Facebook, która wyłącza ciche odtwarzanie dźwięku w tle.

Głównym problemem z drenażem baterii przez mobilną aplikację jest ciągle monitorowanie lokalizacji użytkownika za pomocą GPS i usług lokalizacji w iOS. W tej instrukcji pokaże wam, jak temu zapobiec, wyłączając historię lokalizacji. Ten zabieg powinien pomóc podczas używania aplikacji, co nie odbije się aż tak negatywnie na żywotności baterii, jak do tej pory.

Funkcja ?znajomi w pobliżu? nie jest dostępna na całym świecie, a jeżeli ją posiadacie,powinniście poświęcić chwilę na zapoznanie się z instrukcją, która pomoże wam zatrzymać Facebooka przed dostępem do lokalizacji podczas interakcji z programem.

Wyłączamy historię lokalizacji

  • Włączamy aplikację na iPhonie.
  • Stukamy na Ustawienia, a potem na ?znajomi w pobliżu”.
  • Ważne: Jeżeli nie widzicie tej funkcji oznacza to, że Historia lokalizacji i Znajomi w pobliżu nie działają w waszym kraju.
  • Klikamy na koło zębate.
  • Wybieramy Ustawienia gości, a następnie wyłączamy Historię lokalizacji.

Po wyłączeniu funkcji z aplikacji, musimy zmienić dostęp do położenia z Zawsze lub Gdy używam programu na Nigdy. Aby to zrobić przechodzimy do Ustawienia ? Prywatność ? Usługi lokalizacji ? Facebook i wybieramy Nigdy.

If you haven?t opted into Location History by setting location access to Always and enabling Location History inside the app, then we aren?t accessing your device?s location in the background.

“Nigdy” i “Gdy używam programu”

Wybór Nigdy rozwiązuje problem od ręki, aplikacja przestanie śledzić naszą lokalizację i dodatkowo wyłączy wszystkie funkcje, które z niej korzystają. Najlepszym przykładem może być brak dostępu do dodania położenia użytkownika podczas dodawania postu na tablicę itp.

Jeżeli chcecie używać wszystkich funkcji, wystarczy zmienić dostęp do położenia na ?Gdy używam programu?, a po ich wykorzystaniu znowu przestawić na ?Nigdy”. W przypadku używania lokalizacji będzie ona monitorowana dopiero podczas korzystania z aplikacji lub wymagających jej funkcji. Warto również pamiętać i wszystkich sztuczkach Facebooka, które powodują ciągłe działanie w tle.

Najlepiej wyłączyć aplikacji dostęp do naszego położenia i powinno być lepiej niż wcześniej.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top