OneTech07.04.2019
Zbliża się koniec iTunes?

W najbliższej przyszłości Apple może ostatecznie zrezygnować z aplikacji iTunes. Ta sugestia pojawiła się na Twitterze Steve’a Trouton-Smitha, który często dzieli się z nami wiarygodnymi informacjami na temat Apple i nie tylko.

Według niego, Apple pracuje obecnie nad trzema nowymi aplikacjami dla macOS: „Apple Music”, „Books” i „Podcast”. Wszystkie te programy są opracowywane w ramach projektu Marzipan.

Steve twierdzi, że nowe aplikacje zadebiutują w systemie macOS 10.15. Pomimo tego, że aplikacja „Książki” znajduje się już w systemie operacyjnym to gigant z Cupertino może wydać dużą aktualizację lub zaprezentować całkowicie nową wersję.

Trouton-Smith jest przekonany, że takie działania sugerują, iż Apple zamierza w końcu pozbyć się iTunes. Warto zauważyć, że wszystkie prezentowane programy zostaną opracowane w ramach UIKit. Przypomnijmy, że Apple po raz pierwszy mówił o uniwersalnych aplikacjach w WWDC 2018 . Następnie przedstawiciele firmy położyli duży nacisk na fakt, że projekt był rozwijany przez kilka lat.

W ramach tej inicjatywy zaprezentowano już pierwsze wersje uniwersalnych aplikacji. Są to: News, Giełda, Dyktafon czy Dom. Zatem jest bardzo możliwe, że już za kilka miesięcy lista ta zostanie uzupełniona o kilka nowych aplikacji.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl