Michał30.09.2016
Adata i-Memory SD, czyli szybkie zwiększenie miejsca na dane w MacBook Air

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy od ADATA bardzo fajną kartę, która niemal dwukrotnie zwiększyła miejsce na dane w naszym MacBooku Air. Co to za karta?

Ta karta to Adata i-Memory SD Card SDXC o pojemności 128GB.

Karta dedykowana jest dla MacBooka Air 13”, ale pasowała także bez problemu do mojego iMaca. Z 15″ MacBook Retina był problem ponieważ nie dało się jej włożyć do końca.

karta2

Adata i-Memory w przeciwieństwie do innych kart po umieszczeniu w MacBook Air jest praktycznie niewidoczna (patrz wyżej). Karta odporna jest na wstrząsy, wodę i  kurz, więc nasze dane są bezpiecznie.

Karta oczywiście oprócz trzymania na niej danych, filmów, muzyki, może posłużyć także (tak jak w moim przypadku) jako drugi dysk na którym utworzymy kopię zapasową naszego dysku wykonaną w programie Time Machine.

Koniec zatem z noszeniem zewnętrzych dysków, które jak wiemy trzeba podłączać za pomocą USB do naszego komputera. Tutaj wkładamy kartę do czytnika i zapominamy praktycznie o jej istnieniu.

karta1

Adata i-Memory SD Card wyprodukowana została z najwyższej jakości pamięci MLC NAND Flash co zapewnia doskonałe osiągi. Prędkości karty to: odczyt 95 MB/s oraz zapis 60 MB/s.

karta3

Przez okres testowy nie miałem z kartą najmniejszych problemów. Wszystko działało bez problemu. Kopie zapasowe w programie Time Machine robiły i robią się nadal regularnie. Nigdy nie było takiej sytuacji żeby MacBook karty nie widział. Szczerze i gorąco polecamy.

Podsumowanie

Jeśli zatem chcecie za dość rozsądne pieniądze rozszeżyć miejsce na dane w Waszym laptopie to Adata i-Memory SD Card może być naprawdę bardzo ciekawym rozwiązaniem. My ze swoją katą na pewno tak szybko się nie rozstaniemy!

Więcej informacji na temat testowanej przez nas karty znajdziecie na stronie producenta – adata.com.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz

Możliwość komentowania jest wyłączona.