Krzysiek Borek06.10.2015
App Thinning dostępne dla iOS 9.0.2 i nowszych

Ostatnio informowaliśmy was problemach Apple z wprowadzeniem najważniejszej według mnie funkcji w iOS 9, która wreszcie pozwoli na odpowiednie użytkowanie starszych modeli iUrządzeń i tych z 16GB pamięci wewnętrznej.

App Tinning dostępne jest dla użytkowników iGadżetów, działających na iOS 9.0.2 lub nowszych. Funkcja pozwala na pobieranie tylko i wyłącznie danych potrzebnych podczas pobierania aplikacji i gier dla urządzenia, które posiada użytkownik. Dzięki jej wdrożeniu na pewno zaoszczędzimy trochę miejsca na dodatkowe dane, które przydadzą nam się podczas użytkowania urządzeń mobilnych Apple.

Podczas pobierania aplikacji dla iPhone‚a 6 dane dla iPada w ogóle nie zostaną pobrane, ponieważ programista oznacza je jako aktywa dla dodatkowych urządzeń. App Thinning miało pojawić się wraz ze światową premierą iOS 9, ale z powodu problemów z iCloud opóźniono wydanie, co przekładało się na pobieranie uniwersalnych aplikacji.

Poniżej możecie rzucić okiem na oficjalne zdanie Apple na stronie deweloperskiej:

Kwestie spowalniające wdrożenie App Thinning zostały wyeliminowane, a wersje dla większości aplikacji zostaną wprowadzone wraz z upływającym czasem. Funkcja działa na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym iOS 9.0.2 lub nowszym.

Źródło: engadget.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek