Krzysiek Borek18.09.2015
Apple nie napracowało się przy „Przenieś do iOS”

Ostatnio informowaliśmy was o pierwszej aplikacji Apple, która jest dostępna w Google Play Store, okazuje się, że w Cupertino posłużyli się inną aplikacją i zmienili parę szczegółów, zamiast wydać ją od podstaw.

Przenieś do iOS to tak naprawdę aplikacja Copy My Data twórczości studia deweloperskiego o nazwie Media Mushroom. Firma skupia się głównie na tworzeniu aplikacji, które pomagają użytkownikom przenosić dane z jednego urządzenia na kolejne. Oprócz Copy My Data mają oni w zanadrzu aplikację Device Switch.

Wygląda na to, że w Cupertino zmienili nazwę aplikacji, wygląd interfejsu i wszystkie zasady działania, a także regulaminy. Oczywiście zniknęły prawie wszystkie dane, związane z głównym producentem aplikacji.

Obydwie aplikacje są do siebie podobne pod względem kodu i funkcjonalności. Wszystkie zapisy w com.mediamushroom.copymydata pozostały nienaruszone podczas przemiany aplikacji przez Apple. Jedyne, zauważalne różnice to zmiana wyglądu interfejsu, regulaminy, a także usunięcie wszelkich nawiązań do MediaMushroom w interfejsie aplikacji.

Ostatnio pojawiały się spekulacje o przejęciu przez Apple Media Mushroom i wygląda na to, że mają oni prawa do wszystkich ich produktów (na bazie licencji).

Od momentu jej wydania, aplikacja zbiera same niepochlebne opinie (od 12,000+ użytkowników), większość z nich to oceny jednogwiazdkowe. Podejrzewam, że głównym powodem jest brak nawiązań do Material Design, a nie jej twórcy.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • Andrzej

    Oni od dawna kopiują innych. Jak chociażby live photos które zerżnęli od nokii. Jestem prawie pewien ze live photos wprowadził do iPhone ten gość co ostatnio z nokii przeszedł do Apple właśnie.