Krzysiek Borek01.07.2016
Apple przejmie Tidal?

Minął rok od wprowadzenia Apple Music i wygląda na to, że Tim Cook i spółka siądą niedługo do rozmów z właścicielem w sprawie przejęcia Tidala.

Obecnie nie znamy żadnych szczegółów, ale przejęcie usługi strumieniowania muzyki Jay’a Z pomoże im w negocjacji większej liczby utworów na wyłączność. Nie tylko Jay Z jest właścicielem usługi, obok niego jest również Kanye West, Beyonce, Chris Martin, Jack White i wielu innych (jako właściciele).

tidal

Warto nadmienić, że to właśnie Tidal, jako pierwszy miał u siebie nową płytę Beyonce (Lemonade) i Kanye Westa (Life of Pablo). Dopiero po paru miesiącach Life of Pablo pojawiło się w Apple Music, a Lemonade w iTunes.

To nie pierwsza próba przejęcia Tidala, wcześniej próbował to zrobić Samsung, Google i Spotify, ale nie udało im się dojść do porozumienia z właścicielami. Jay Z kupił Tidal rok temu od Aspiro za 56 milionów $, a potem rozdzielił udziały na niektórych (bliskich) artystów. Obecnie z usługi strumieniowania muzyki Jay’a Z korzysta 4,2 mln płatnych subskrybentów.

Przejęcie spowoduje, że Jay Z i jego klika będą częścią Apple, ponieważ wszyscy są właścicielami Tidal i nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej.

Na ten moment wiemy, że Tidal nie rozpoczął jeszcze rozmów z Apple.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Paweł Szewczyk

  „Tim Cook i spółka rozpoczęli rozmowy z właścicielem Tidala, w celu jego przejęcia.”
  „Na ten moment wiemy, że Tidal nie rozpoczął jeszcze rozmów z Apple.”

  Jedno zaprzecza drugiemu.

  • Danax

   Logic by Krzysztof B. ;)

 • Arkadiusz Dalka

  Artykuł śmieć

 • Waldemar Sinicki

  oj czepiacie się !!!

 • Marek Miżdal

  Płyta Beyonce była dostępna w Apple po 24h po premierze na Tidal ;)