Krzysiek Borek14.04.2017
Apple zmienia nazwę iTunes Podcasts na Apple Podcasts

Apple wczoraj postanowiło zmienić nazwę iTunes Podcasts na Apple Podcasts i zaktualizowało stronę poświęconą podcastom.

Jedyną nowością jest Odsłuch na Apple Podcasts, podczas gdy reszta części pozostała bez zmian, co dotyczy również szaty graficznej.

Zmiany nazwy to nie wszystko, zmieniono ją również na Twitterze i od wczoraj jest to @ApplePodcasts, a zainteresowani użytkownicy mogą śledzić profil. Będą się tam pojawiać rekomendowane podcasty i najnowsze. Funkcje i wygląd obecnej aplikacji Podcasty pozostanie bez zmian (przynajmniej na razie).

Nie jestem zdziwiony, ponieważ Apple od niedawna stosuje nowe nazewnictwo niektórych produktów i usług. Wplata w nie swoją nazwę, co można zauważyć przy Apple Music lub Apple Pencil, a dodatkowo odchodzi od iTunes.

Podczas konferencji Code Media Eddy Cue powiedział, że Apple będzie wspierać podcasty, jak tylko może i wygląda na to, że pierwszym krokiem jest zmiana nazwy aplikacji do odsłuchu i usługi.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Daniel Cisek

    Może już czas aby redaktorzy OneTech i inni spróbowało opowiadać, dyskutować w swoim autorskim podcaście i nie tylko pisać na blogu onetech? Lubię was bardzo czytać więc i do powiedzenia, dyskusji macie też coś ciekawego :)