Krzysiek Borek19.06.2014
ASUS TransformerPad TF701 – pierwsze wrażenia

Od 2 dni mam możliwość testowania tabletu z Androidem, jakim jest Asus Transformer Pad TF701. Jest to jeden z tabletów wyposażonych w układ nVidii, Tegra 4.

Nie tylko to jest znakiem szczególnym tabletu, z którym otrzymujemy dock z klawiaturą, który sprawdza się niemal idealnie w połączeniu z tabletem.

Prócz wydajnego układu, jakim bez wątpienia jest Tegra 4, tablet ASUSa posiada ekran IPS WQXGA o przekątnej 10.1″. Urządzenie zbudowane jest z połączenia metalu i plastiku. Dock z klawiaturą z jednej strony jest matowy, a pod spodem ma bambusowe wykończenie.

asus_transformer_pad_tf701t_1

Sam tablet jest niezwykle cienki, lecz jest dosyć ciężki co da się odczuć przy dłuższym używaniu. Razem z klawiaturą waży ponad 1kg, co można odczuć, jednakże nie sprawia to wrażenia, że urządzenie nie jest mobilne. Dobre wrażenie zrobił na mnie wyświetlacz tabletu, który może pochwalić się rozdzielczością 2560×1600, co daje zagęszczenie na poziomie 299 pikseli na cal.Dzięki zastosowaniu panelu SuperIPS+,wyświetlacz cechuje się dobrymi kątami widzenia, jak i czytelnością w świetle słonecznym.

Urządzenie zrobiło na mnie pierwsze dobre wrażenie, jednakże abym mógł powiedzieć coś więcej, będziecie musieli poczekać około dwa tygodnie, wtedy pojawi się recenzja tego tabletu.


Zdjęcia użyte w tym wpisie pochodzą z z0ltan77.com oraz tabletmonkeys.com.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek