Krystian13.01.2014
Aura – zupełna nowość od Withings

Znany na pewno wielu z was producent urządzeń do monitorowania naszego organizmu, firma Withings, pokazała coś zupełnie nowego. Do tej pory w ich ofercie mogliśmy znaleźć świetną wagę łączącą się po WiFi i automatycznie aktualizującą nasze dane. Ciśnieniomierz, który również ostatnio doczekał się aktualizacji i teraz nie wymaga już podłączenia kablem do telefonu, oraz standardowe urządzonko śledzące nasze ruchy, kroki etc.

Najnowszy produkt nazwany Aura to jednak coś wyjątkowego. Całość składa się z dwóch elementów i aplikacji na iPhone.

Aura1

Specjalna mata, którą kładziemy pod materac kontroluje nasze ruchy, kontroluje częstotliwość oddechu i pracy serca. Trzeba przyznać, że technika staje się czasami coraz bardziej zaskakująca. Drugi element to coś w rodzaju budzika, wyświetla obecną godzinę, kontroluje dźwięki w pokoju, temperaturę. Posiada zaprogramowane tryby dźwiękowe oraz świetlne, aby zapewnić nam jak najlepszy sen i pobudkę w odpowiednim momencie. Wszelkie dane zebrane podczas snu są oczywiście przesyłane do aplikacji i tam analizowane.

auraapp

Ciekaw jestem czy dzięki temu urządzeniu można się wyspać w lepszy sposób niż normalnie. Póki co ze snem ani wysypianiem się nie mam żadnych problemów, więc odpuszczę sobie zakup. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta, gadżet nie jest jeszcze dopuszczony do sprzedaży. Można zapisać się na listę informującą o nowościach na jego temat.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_