Krzysiek Borek14.07.2016
„Broadcast Live” – kolejna nowość w iOS 10

Podczas tegorocznego WWDC Apple zapowiedziało sporą aktualizację dla ReplayKit początkowo zapowiedzianego razem z iOS 9.

Zainteresowani programiści mogą w każdej chwili dodać do aplikacji/gry stosowną funkcję, więc użytkownik będzie mógł nagrywać rozgrywkę lub to, co robi w danej aplikacji.

Nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby podzielić się nagraniem z innymi, ale dopiero iOS 10 pozwala na więcej w tym wątku. Będzie można robić streamy na żywo lub nagrywać to, co robimy w danej chwili.

3IhrwiJ

W praktyce oznacza to, że będziemy mogli strumieniować rozgrywkę i dzielić się tym ze znajomymi lub rodziną. Tak właśnie działa obecnie Twitch i YouTube Gaming. Na ten moment funkcja działa tylko i wyłącznie w aplikacji Swift Playgrounds, czego dowodem jest post na portalu Reddit i zawarte w nim zrzuty ekranowe z aplikacji, ukazujące funkcję.

CUkf4tDr

W obecnie dostępnej wersji rozwojowej dostępne są funkcje „Live Broadcasting” i „Record Movie”, a nie było ich pierwszej wersji testowej iOS 10. Wiadomo, że funkcje będą dostępne tylko i wyłącznie na urządzeniach wyposażonych w 64 – bitowe układy scalone, więc oznacza to, że jedynie użytkownicy iPhone’a 5S, iPada Air, iPoda Touch 6gen i nowszych będą w stanie wykorzystać nową funkcję.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek