Krzysiek Borek30.06.2015
Co dla posiadaczy Jailbreak oznacza wydanie iOS 8.4

Już dziś około godziny 17 pojawi się iOS 8.4, więc wpadłem na pomysł, aby pokazać wam różne sytuacje, w których być może pojawi się Jailbreak dla tej wersji oprogramowania układowego Apple. Pokaże to, czy warto wykonywać Jailbreak teraz, czy nie.

W ubiegłym tygodniu grupa TaiG wydała narzędzie do wykonania Jailbreak na iOS 8.1.3, 8.2 i 8.3. Grupa wydała program w najmniej oczekiwanym momencie i dla mnie była to niespodzianka. Na ten moment nie wiadomo, czy Jailbreak dla iOS 8.4.x będzie dostępny. Deweloperzy odpowiedzialni za ostatnią nowość nie potwierdzili kompatybilności narzędzia z nowszą wersją oprogramowania.

Warto mieć nadzieję, Stefan Esser (ion1c) wydał Jailbreak dla wersji rozwojowej iOS 8.4, więc jest to możliwe. Z drugiej strony należy pamiętać, że inżynierzy Apple w każdej chwili mogą załatać exploity wykorzystane do Jailbreak dla niższych wersji iOS. Tak na pewno będzie w przypadku jutrzejszej premiery wersji 8.4.

Wszyscy eksperci byli zaskoczeni wydaniem narzędzia TaiG przed wydaniem kolejnej wersji iOS. Pojawiły się spekulacje na temat braku kompatybilności z 8.4, więc wydanie narzędzia przed następną odsłoną było najlepszym rozwiązaniem sytuacji. Z drugiej strony za tak szybkim wydaniem może stać pewność grupy, że Apple nie zdąży załatać wszystkich dziur w nadchodzącej aktualizacji. Już niedługo się przekonamy.

Bezsprzecznie nie wykonujcie aktualizacji do 8.4 od razu po jego wydaniu, wstrzymajcie się. Najlepszym rozwiązaniem będzie oczekiwanie na informację od TaiG, co do kompatybilności z najnowszą wersją systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych Apple.

Jailbreak dla iOS8.4

Jeżeli pojawi się Jailbreak dla iOS 8.4 bez problemu możecie zaktualizować iPhone lub iPada do tej wersji oprogramowania. Choć lepiej poczekać z tym do wydania kolejnej wersji narzędzia TaiG i pamiętajcie, aktualizacje wykonujecie przez DFU (odtworzenie), a nie OTA (Over the Air — bezpośrednio na urządzeniu). Poza tym OTA jest zablokowane przez wykonanie Jailbreak.

Będzie to najlepsze rozwiązanie, jeżeli chcecie wypróbować Apple Music i jednocześnie mieć Jailbreak. Właśnie wtedy startuje nowa usługa Apple, a aktualizacja ma wyeliminować problemy z WiFi, błędem effective power i poprawić żywotność baterii, na którą niektórzy narzekają w iOS 8.3.

Brak Jailbreak

Zostajecie na 8.3 i wykonujecie Jailbreak, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście. Nadal macie czas na aktualizacje, Apple po wydaniu nowszej wersji, podpisuje weryfikacje poprzednika przez co najmniej tydzień. Po wydaniu 8.4 musicie ręcznie zaktualizować iGadżet do poprzedniej wersji.

Ewentualnie możecie poczekać do jutra i przekonać się, czy Jailbreak dla 8.4 rzeczywiście się pojawi. Wtedy będziecie mieli najlepszy ogląd na sytuację i wybór.

Jeżeli macie pytania, nie wahajcie się ich zadawać w komentarzach poniżej.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek