Krzysiek Borek28.10.2016
Dotykowy panel MacBooka Pro będzie wyświetlał przyciski funkcyjne w Windows

Boot Camp służy do instalacji systemu operacyjnego Windows na MacBookach i innych komputerach Apple i zastanawiałem się, czy po instalacji innego dotykowy panel OLED będzie działał.

Jeden z czytelników portalu MacRumors wysłał maila z zapytaniem o działanie panelu dotykowego po instalacji Windows za pomocą BootCamp, oto odpowiedź, jaką otrzymał.

Craig, am I correct in assuming that the Touch Bar becomes a row of visual function keys when using Windows with Boot Camp?”
Federighi: „You are indeed!

W praktyce oznacza to, że na panelu pojawią się przyciski F1-F12, a także Escape. Na ten moment nie wiemy, czy dotykowe klawisze będą pełnić tę samą funkcję, co fizyczne. Nie wiadomo, czy będziemy mogli nimi zmienić jasność wyświetlacza, odtwarzać muzykę, i wiele innych. Przycisk zasilania na pewno będzie działał, ale zapomnijcie o wbudowanym w niego czytniku linii papilarnych.

Na ten moment ciężko stwierdzić, czy odpowiedź jest prawdziwa, ale wydaje mi się, że być może jest. W końcu wyszła od osoby, z którą kontaktował się nadawca. Podobno od czasu do czasu pracownicy Apple odpisują na wiadomości konsumentów, jednak w większości przypadków zajmuje się tym ich PR.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Danax

    Skoro ten TouchBar działa na iOS to pod Windowsem przyciski multimedialne i zmiana trybu na podgłaszanie, głośność zamiast F1, F2, też mógałby działać.

    • krzysiekb92

      Dopóki ktoś tego nie sprawdzi, będzie ciężko to potwierdzić.