Krzysiek Borek25.03.2014
Apple testuje nową metodę wyszukiwania aplikacji w App Store

Biorąc pod uwagę, że w AppStore jest więcej niż milion dostępnych aplikacji, znalezienie tej właściwej może okazać się kłopotliwe.

Apple obecnie testuje nowe opcje sugestii, które związane są z tym co wpisaliśmy w wyszukiwarkę. Ma to na celu ułatwienie wyszukiwania nowych aplikacji, pokazuje także aplikacje z danej kategorii, która jest związana z ostatnio wyszukiwanymi przez nas aplikacjami. Za przykład możemy wziąć aplikacje Twitter – AppStore wyświetli powiązania z „nowymi aplikacjami” a także „edytory zdjęć”. Wyniki pokażą z czym użytkownicy mogą utożsamiać Twittera (no może nie z aktualizacjami).

AppStore.onetech.pl

Wcześniej wyszukiwanie było skupione na Genius i „użytkownicy, którzy kupili także”. Eksperyment firmy Cupertino, pokazuje, że większość danych w AppStore będzie wykorzystywana do wyszukiwania aplikacji, czy gier. Nie wiadomo, jak firma to robi, biorą pod uwagę tagi, ręcznie przypisują aplikacje pod dane grupy, czy wykorzystują w tym przypadku słowa kluczowe, dostarczone przez developerów.

To dopiero mały krok na przód, biorąc pod uwagę, że Apple wykupiło firmę Chomp, która służy właśnie do tego rodzaju przedsięwzięć.

Źródło: endgadget.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek