Krzysiek Borek01.03.2016
Extensify pozwoli na dodanie nowych funkcji do aplikacji bez Jailbreak

Najważniejszą dla mnie zmianą w systemie po wykonaniu Jailbreak jest możliwość instalacji rozszerzeń i aplikacji, których normalnie nie ma w App Store (nie mówię o pobieraniu pirackich wersji aplikacji i gier), a co gdyby to samo było dostępne bez otwierania systemu?

Od tego tygodnia rozpoczęło się udostępnianie modyfikacji dla aplikacji do Extensify — aplikacji, która poszerza możliwości iOS, pozwalając na instalację modów do programów firm trzecich bez konieczności wykonywania Jailbreak.

Extensify nie pozwala na to samo, co Cydia, instalujemy po prostu od nowa tę samą aplikację z modyfikacjami, nazywają je Exos i mają przy nazwie +, więc łatwo je rozpoznać. Niestety, program nie jest w stanie modyfikować zainstalowanych wcześniej aplikacji.

extensify-features

Przykładowo możemy pobrać zmodyfikowaną apkę YouTube, ale pojawi się na pulpicie głównym jako YouTube +. W praktyce oznacza to, że mamy do wyboru czystą aplikację i tą po modyfikacjach, więc dostępne są obydwie i od użytkownika zależy, której będzie używał.

Extensify jest dostępne na każde urządzenie z iOS 8 i nowszym, choć obecnie trwają testy, można się na nie załapać odwiedzając ten link – https://extensify.io/softlaunch/. Warto śledzić rozwój aplikacji i czekać na jej oficjalny start.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek