Krzysiek Borek21.03.2017
Giovanni – emulator GameBoy’a dla Apple Watch

Do niedawna grałem wyłącznie na iPadzie mini 2, jeżeli pod uwagę bierzemy urządzenia mobilne i korzystałem z emulatora PPSSPP. Emulatory są bardzo popularne, ale nie spodziewałem się, że ktoś wyda emulator GameBoy’a z myślą o urządzeniu naręcznym Apple.

Giovanni jest dostępny na Githubie, ale zanim zaczniecie go pobierać i instalować na zegarku miejcie na uwadze, że to rozwojowa wersja i mogą wystąpić problemy podczas użytkowania. Największym wyzwaniem było mapowanie przycisków, ponieważ Apple Watch nie ma ich zbyt wielu, a większość operacji wykonujemy za pomocą dotykowego wyświetlacza. Na szczęście autor stwierdził, że cyfrowa koronka będzie odpowiedzialna za ruch postaci (góra/dół). Ruch w lewo lub prawo wywołujemy ekranem dotykowym, a przyciski A i B w podobny sposób, ale musimy na nie stuknąć palcem. Kontrola nie należy do najłatwiejszych, ale wcale się temu nie dziwię, biorąc pod uwagę mały wyświetlacz zegarka.

Obecnie to dowód na to, że jest szansa na uruchamianie gier z GameBoy’a, choć mówimy tutaj o urządzeniu naręcznym, jakim jest Apple Watch. Autor poprawi jego działanie dopiero w momencie wydania watchOS 4, ponieważ wierzy, że Apple poprawi wsparcie graficzne systemu operacyjnego i jakość działania. To mogłoby spowodować, że emulator będzie działał płynnie, bez zwolnień animacji.

Jesteście zainteresowani projektem? Więcej dowiecie się tutaj.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek