Krzysiek Borek08.04.2016
Google testuje powiadomienia w Chrome dla OS X

Google pracuje obecnie nad dodaniem wsparcia dla systemowych powiadomień w Chrome, zamiast dodawać do przeglądarki autorskie rozwiązanie.

Wszystko dostępne jest w deweloperskiej wersji przeglądarki (dystrybucja Canary) pod „about:flags”. Co ciekawe, opcję można włączyć w stabilnej i testowej kompilacji. Jednak tylko i wyłącznie eksperymentalna odsłona korzysta z nowej funkcji.

chrome

Na ten moment nie wiadomo kiedy powiadomienia pojawią się dla wszystkich użytkowników przeglądarki. Google ostrzega przed korzystaniem z eksperymentalnej funkcji, po jej uruchomieniu Chrome nie będzie działać stabilnie, a użytkownicy będą narażeni na niebezpieczeństwo, spowodowane brakiem wielu zabezpieczeń.

To dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy powiadomienia będą w pełni konfigurowalne i będziemy mogli dołączyć je do trybu nie przeszkadzać. Co najważniejsze, będą wyświetlane w Centrum Powiadomień, będącym integralną częścią OS X.

W tym miesiącu Google kończy wsparcie dla Chrome na następujących wersjach OS X: Snow Leopard, Lion i Mountain Lion. Nadal można pobrać przeglądarkę, ale zapomnijcie o jej aktualizacjach.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek